Dünyadaki En Renkli Yerler

11 Ocak 2019

HİNDİSTAN: Çiçek Vadisi
Çiçekler Vadisi (Valley of Flowers), Hindistan'ın Uttarakhand eyaletindeki Garhwal bölgesinde yüksek rakımlı bir vadidir. 
1
KOLOMBİYA: Cano Cristales Nehri
Kuzey Kolombiya'nın Sierra de la Macarena mevkinde bulunan bu nehir adeta cenneten bir köşe sayılabilir. 20 metre genişliğinde ve maksimum 100 km uzunluğunda olan bu nehir görenlere görsel bir şölen yaşatıyor.
2
HOLLANDA: Lale Tarlaları
Dünyanın en büyük çiçek üreticisi olan ülke kilometrelerce uzanan çiçek tarlalarına sahip ve bu dönemde bütün tarlalar birden rengarenk çiçek açıyor!
3
Nevada: Fly Geyser
Fly Geyser, dünyanın en güzel yeri olduğu düşünülmektedir. Geysir'in bulunduğu topraklar bir ailenin mülkiyetindedir ve özel bir mülktür. 
4
FRANSA: Lavanta Tarlaları
Doğanın fazlasıyla cömert davrandığı Fransa’nın en güzel kasabaları lavantalar açtığında mor renkle süsleniyor. Görüntüsü ayrı, kokusu ayrı güzel olan lavantalar bulunduğu yerlerin atmosferini bambaşka bir hale getiriyor.
5
JAPONYA: Shibazakura Tepesi
Shibazakura Tepesi, Fuji Dağı'nın dibinde pembe yosun çiçekleriyle, güzel bir bahar gezisi için görülemesi gereken bir noktadır.
6
JAPONYA: Mor Salkım Tüneli
Japonlar gelişmiş şehirleri kadar doğaya olan bağlılıkları ile de isimlerini dünyaya duyurmuşlardır. İşte dünyanın her köşesinden ziyaretçileri olan bir Japon bahçesi: Mor Salkım Tüneli.
7
İTALYA: Procida
Tiren Denizi’nde, Napoli kıyılarından 25 km kadar uzakta bulunan Procida Adası, İtalya’nın gerçek gizli cennetidir.
8
ÇİN: Kırmızı Kumsal
Kırmızı sahil; Çin’nin Parjin şehrinin 30 km güney batısında Liaohe Nehri Deltası bulunur. Adını tuzlu-alkali topraklarda yayılan deniz otu türünün (flourishes) görünümünden almaktadır.
9
TANZANYA: Natron Gölü
Tanzanya, Afrika'da bulunan Natron Gölü Dünya'nın en ilginç göllerinden biri olabilir. Natron Gölü'nün pH (asit/baz) değeri 10.5 civarındadır ve bu, çok yüksek bazik (alkalin) ortam demektir.
10
SENEGAL: Retba Gölü
Retba gölü, Lac Rose ya da diğer adıyla Pembe Göl, Senegal'de bulunur ve Cap-vert yarımadasının kuzeyi boyunca uzanır. Başkent Dokar'ın ise kuzey doğusunda bulunur.
11
AVUSTRALYA: Büyük Mercan Kayalıkları
Çölün geçit vermeyen kırmızı toprağı, kah ürperti veren kah merak uyandıran hayvanları ve sualtı dünyasının efsanesi Büyük Mercan Kayalıkları kesinlikle görülmeye değer muhteşem bir destinasyon. 
12
ÇİN: Luoping
Luoping ilçesi, Çin'in en renkli ve renkli yerlerinden biridir. Bu eşsiz doğal manzarayı görmek isteyen turistler, Şubat ayı sonunda veya Mart başında Luoping'i ziyaret etmelidir.
13
ABD: Yellowstone Parkı
Kuzey Amerika kıtasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyaca ünlü bir kamuya açık mekanıdır. Wyoming, Montana ve Idaho eyaletlerinin sınırları dahilinde yer alan bu yer, dünya üzerinde bulunan en büyük parklar arasındadır.
14
ÇİN: Gökkuşağı Dağlar
Doğanın Çin’e bahşettiği mucizelerden Gökkuşağı Dağları (Rainbow Mountains) 80 milyon yıldır orada ve hâlâ milyonlarca insan böyle bir güzelliğin varlığından haberdar değil.
15