Dünya'daki En Korkutucu Köprüler

02 Eylül 2015

Vancouver Capilano Asma Köprüsü - Kanada
Kanada'da bulunan Capilano Asma köprüsü 1889 yılında İngilizler tarafından inşa edilmişti. Vancouver Capilano Parkının içinde yer alan köprü, 137 metre uzuluğundadır.
1
Kakum Ulusal Parkı - Gana
Ağaçtan yapılmış bu köprü Gan'’da bulunan Kakum Ulusal Parkı'nın içinde yer almaktadır. Uzunluğu 330 metre, yüksekliği ise 40 metredir.
2
Trift Glacier Asma Köprüsü - İsviçre
Dünya'daki en güzel fakat en ürkütücü asma köprüdür. İsviçre'de yer alan köprünün uzunluğu 170 metre ve yüksekliği 100 metredir.
3
Arenal Asma Köprüsü - Costa Rica
Costa Rica'nın en önemli turistik projesi olan köprü yağmur ormanlarının üstünde bulunmaktadır. Köprünün yerden yüksekliği 45 metredir.
4
Taman Negara Ulusal Park Köprüsü - MalezyaDünya'nın en uzun file köprüsü ünvanına sahip bu köprü aynı zamanda en yaşlı tropikal yağmur ormanlarında yer almaktadır. Köprü 500 metre uzunluğunda ve 50 metre yüksekliğindedir.
5
Carrick a Rede Köprüsü - Kuzey İrlanda
Avrupa'nın en güzel manzaralarından birini görmek isterseniz, bu nefes çekici asma ip köprüsünün üstünde yürümelisiniz. Köprü 20 metre uzunluğunda ve 30 metre yüksekliğindedir.
6
Gilgit Asma Köprü - Hindistan
Hindistan'ın Gilgit bölgesinde bulunan bu asma köprü, araçları Hunza nehrini geçirme görevini görüyor.
7
Gorge Köprüsü - Amerika
Yapımına 1929 yılında başlanan köprü her yıl çok sayıda turist çekmektedir. Köprü 321 metre yüksekliğinde ve 387 metre uzunluğundadır.
8
Asma Köprü Ghasa - Nepal
Nepal'in muhteşem bir doğaya sahip bölgesinde bulunan köprünün yapılma amacı, hayvanların bu köprüyü kullanmaları ve Ghasa kasabasına geçmelerinin önlenmesi.
9
Hunza Nehri - Pakistan
Hunza nehrinin üzerinde bulunan bu köprü dünyadaki en korkutucu köprüdür. Kenarları açık, tamamen ipten yapılmış olan bu köprü, özellikle rüzgarlı havalarda çok tehlikeli oluyor. 
10