Dünyadaki En İlginç 10 Hastalık

01 Ekim 2015

Yabancı Aksan Sendromu
Kişinin normal aksanını konuşamaması hastalığıdır. Bu yüzden de farklı bir aksanla konuşmaya başlar. Bu ilginç hastalığın nedeni ise, beyinde var olan konuşma bölgesinin hasar görmesi sonucu kişi konuşma aksanını kaybeder.
1
Ölümüne Gülmek
Bu hastalık ilk kez Yeni Gine' de bir kabilede görülmüştür. Ölümüne gülen hastalığına yakalanan kişi önce kendini durduramayacak şekilde güler, vücut hakimiyetini kaybederek daha sonra hayatını kaybeder. Gülmenin insanı öldüren bir şey olacağı kimsenin aklına gelmez heralde ama böyle bir hastalık var, öyle ki bu kahkahaların süresi 3 ayı bulabiliyor.
2
Progeria
Progeria erken yaşlanma hastalığı olarak bilinir. Progeria genetik olup, 80 yaşındaki çocuk hastalığı olarak da bilinir. Aslında 10- 12 yaşlarındaki çocukların ciltlerinin, vücutlarının yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Nadir görünen Progeria'nın pek çok örneği günümüzde de mevcuttur.
3
Su Alerjisi
Çok nadir görünen su alerjisine şimdiye dek 30 kişide rastlanmıştır. Bu hastalığa yakalananların cildi suda bulunan iyonlara karşı çok hassastır. Hastalığı yaşayanlara çok zor günler geçirten hastalık sahibi kişilerin su içmesi, duş alması bile büyük bir sorun. 
4
Fop
Vücutta bulunan kasların kemiğe dönüşmesi sonucunda ortaya çıkan Fop hastalığı da nadir görünen hastalıklardan birisidir. Fop hastalığı olan kişinin kaslarının her biri birer birer kemiğe dönüştüğünden hasta kaskatı, heykel gibi kalabiliyor.
5
Alice Sendromu
Alice hastalığı kişinin tüm görme, duyma ve dokunma duyularına zarar vererek, var olan her şeyi olduğundan farklı algılamasına neden oluyor. Kişi bir nesnenin boyutunu olduğundan büyük veya küçük görebiliyor.
6
Porfiria
Bu hastalığın en büyük belirtileri, mor renkte idrar ve dışkıdır. Bu hastalığın tanımı deride oluşan aşırı hassasiyettir. Güneşe karşı bile deride olumsuz reaksiyonlar gözlenebiliyor. Bazı hastalığı taşıyan kişilerde ise yüz bölgesinde aşırı tüylenme de görülebiliyor.
7
Pica
Bazı insanların tahta, tebeşir, boya gibi malzemeleri yeme alışkanlığı olduğunu duyarız ya da biliriz. İşte Pica hastalığının açıklaması tam da bu. Kişi kendini durduramaz bir şekilde, bu insan sağlığına zararlı maddeleri yeme isteğine karşı koyamıyor.
8
Moebius Sendromu
Kişi de kalıtsal olarak var olan Moebius sendromu, hastalığın ilerleyen zamanlarda o şekilde kalmayıp, kişinin mimik yapamaz hale gelmesine neden oluyor.
9
Sirenomelia
Halk arasında ki adı deniz kızı hastalığı olarak bilinen Sirenomelia, bebeklerin doğuştan iki bacağının da yapışık olarak doğmasıdır. Hastalığın isminden de anlaşılacağı üzere deniz kızına benzer görüntüye sahip olan hastalar, zorlu bir yaşam sürdürmektedirler.
10