Dünyada ki En Pahalı 10 Karavan

30 Eylül 2015

2015 Entegra Coach Cornerstone 45 DLQ
Cornerstone rahatlık için son teknoloji tasrlanmış ve rahat bir sürüş için akıllı tekerleklere sahiptir. İçerisinde ki mobilyaların rahatlığı ve dokunmatik ekran teknolojisi ile göünllere hitap ediyor. Ayrıca karavanda bir de büyük ses ve eğlence sistemi mevcuttur. Duşa kabini ve lavabosu da bulunan karavan da uzun bir seyahate çıkabilir, konforu ve rahatlığı sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Değeri ise 464 Bin Dolar.
1
Country Coach Magna 630
1940 yılına ait bir otobüsken, ünlü karavan firması Country Coach ile tekrar canlanmış ve lüks bir karavan olarak yeniden yapılandırılmıştır. 600HP motor gücüne sahip olan karavanın diğer karavanlardan en büyük farkı ve müthiş özelliği ise özel olarak yapılmış tekerlekleri sayesinde dağlarda da karavanınızı rahat bir şekilde sürebilirsiniz. Karavanda diğer bulunanlar ise, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, küçük yemek odası biir balkonu bile bulunmaktadır. Bu karavanın değeri ise, 495 Bin Dolar.
2
Unicat Amerigo İnternational
Dış görünümüne bakıp da aldanmayın, bu karavanın içi özenle dizayn edilmiş, dışında ki zırhlı görünüm de sizi güvende hissettirecek özellikte. Karavanın özellikleri ise, bir mutfak, yatak odası, çalışma odası ve son derece lüks olarak döşenmiş mobilyalara sahip olmasıdır. Maliyeti oldukça yüksek bu karavan hem çok sağlam yapısı ile hem de zorlu yollarda sizi hayatta tutacak tüm donanımları ile pahalı ama tercih edilesi bir karavandır. Değeri ise 500 Bin Dolar.
3
2015 Monaco Dynasty 45P
Monaco Dynasty özellikle müşterilerin görüşleri ve fikirleri alınarak özel olarak tasarlanmıştır. İçi tamamen tasarım parçalarla dizayn edilmiştir. Uzun seyahatler, geziler gerçekleştirebileceğiniz, arkadaşlarınızı da karavan da ağırlayabileceğiniz büyüklükte ve rahatlıktadır. Giysi dolapları, porselen döşemeler, led tavanı ve bir de televizyonu bulanan karavan lüsk ve konfor arayanlar için ideal bir karavandır. Değeri ise 585.750 Dolar.
4
2015 Newmar King Aire
Lüks kelimesinin yanında az kalacağı bu karavan da kendinizi krallar, kraliçeler gibi hissedeceksiniz. 600HP ve turbo özel bir motora sahip karavan ayrıca özel bir direksiyon sistemine de sahiptir. Karavan da rahat ve güvenli bir yolculuk için herşey düşünülmüş. Örneğin kötü hava koşullarında takip sistemi devreye girerek size güvenli bir yolculuk sağlıyor. İçerisin de son derece modern dizayn edilmiş bir de yatak odası bulunmaktadır. Değeri ise 738.645 Dolar.
5
2014 Country Coach Prevost
Şehirler arası yolculuklar için tam ideal olan karavan, engebeli ve dağlık araziler için uygun değildir. Siz de şehir, şehir gezecekseniz ve rahat, lüks bir yolculuk istiyorsanız bu karavan tam size göre. Lüksün tam olarak hatta daha fazlasını alabileceğiniz bu karavan aynı zaman da büyük bir turna aracı niteliğindedir. Bu karavanda da yine özenle döşenmiş bir yatak odası ve gömme dolaplar bulunmaktadır. Değeri 1 milyon Dolar.
6
2015 Foretravel IH-45 Luxury Motor Coach
Foretravel 1967 yılından beri karavan üretimi yapan firmanın bu modeli hem fiyatıyla hem de üst teknolojisiyle göz dolduruyor. Gürültüyü önleyici ve azaltıcı bir sistem özel olarak döşenmiştir. Adeta uçaklarla yarışabilecek özellikte olan bu karavanın içi de uçak içlerine benzer şekilde dizayn edilmiştir. Havalı pilot koltuğu, çelikten bir de kokpiti bulunmaktadır. Değeri ise tam 1.3 Milyon Dolar.
7
2015 Prevost H3-45 VIP
Prevost serisinin bir diğer modelidir. Prevost bu modeli şık ve modern olarak tanımlıyor. Karavanın boyu yaklaşık 4 metre uzunluğundadır. Yüksek tavanı ile sürücüye ve yolculara rahat ve ferah bir ortam sunmaktadır. Karavanın dışı hafif bir kompozit ile kaplıdır. İçinde ise yatak odası, mutfağı, çalışma alanı ve modern mobilyalar bulunmaktadır. Değeri ise 1.6 Milyon Dolar.
8
Featherlite Vantare Platinum Plus
Şimdiye kadar incelediğimiz tüm karavanların en lüksü ve en güçlü motora sahip olanıdır. Karavanın iç tasarımında mermer, antika bronz ve akik taşlar kullanılmıştır. Özellikle karavanın tekerleklerin de çok özel ve pahalı malzemeler kullanılmıştır. Ayrıca karavanda büyük bir yatak odası, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, bir koşu bandı bulunmaktadır. Karavanın en ilginç özelliği ise bir küçük spor arabanın sığabileceği bir de garajı bulunmaktadır. Değeri 2.5 Milyon Dolar.
9
Marchi Mobile EleMMent Palazzo
Geldik dünyanın en pahalı karavanına, bu karavan günümüzün teknolojisinin son noktası ile üretilmiş ve adeta gelecekten günümüze fırlamış bir tasarım. Karavanın içinde kendinizi uzay da gibi hissedecek, dünyadan kopacaksınız. Karavanın içi özel led ışıklarla döşenmiş, bir oturma odası, açılır tavanı ve ahşap döşemeye sahiptir. Dünyanın en pahalı karavanın maliyeti ise 3 Milyon Dolar.
10