Dünyada Kadına Tecavüzün En Çok Yaşandığı Ülkeler

23 Ocak 2019

Son yıllarda gün yüzüne çıkmış toplumların en büyük sorunu olan kadına tecavüz ve taciz olayları üzerine uzun bir araştırma yapıldı. Konuyla ilgili birçok ülkede yapılan araştırmanın sonucunda çarpıcı sonuçlar elde edildi. Üstelik demokrasi ve gelişmişliğiyle tüm dünyaya örnek olan birçok batılı ülkenin kadınlara yönelik gerçek yüzü ortaya çıktı. İşte araştırma sonucu ortaya çıkan tecavüz ve taciz olaylarının en çok yaşandığı 10 ülke…
1
ETİYOPYA
Etiyopya kadına yönelik şiddetin ve cinsel istismarın en fazla olduğu ülke. Bu ülkede yaşları çift hanelere ulaşan kızlar ya zorla evlendirilir ya da kaçırılır. Üstelik kadınların sadece yüzde 40’ı cinsel istismara uğramamıştır.
2
HİNDİSTAN
Hindistan tecavüz oranıyla Etiyopya’ya çok yakın. Ülkede bir yılda tecavüz edilen kadınların sayısı o kadar fazla ki dakikaya indirgendiğinde her 22 dakikada bir kadın tecavüze uğruyor. Üstelik bu kadınlara tecavüz yakın akrabaları tarafından yapılıyor. 
3
KANADA
Aklında yurt dışında yaşamak olan kişilerin en çok gitmek istediği ülkelerin başında Kanada geliyor. Hem gelişmişliği hem de rahatlığıyla bilinen Kanada aslında tam bir erkek faşistliğinin yaşandığı ülke. Yapılan araştırmaya göre her üç kadından biri cinsel istismara uğruyor.
4
İSVEÇ
Avrupa’nın en özgür devletleri arasında gösterilen İsveç, Avrupa’da kadına tecavüzün ve cinsel istismarların en yoğun yaşandığı ülke olarak nam salmış durumda.
5
SRİ LANKA
Sri Lanka tam bir tecavüz ve cinsel istismar toprakları. Devletin polisi bile bugüne kadar birçok kadına tecavüz ve taciz etti. Ayrıca toplumda bir erkeğin başka bir erkeğe ettiği tecavüz de ciddi durumda.
6
GÜNEY AFRİKA
Afrika hapishanelerindeki erkeklerin yüzde 25-30’u tecavüzden dolayı hapse girmişlerdir. Yıllık kadına yönelik sadece tecavüz sayısı 70.000. En az bunun kadarda kadına cinsel istismar vardır.
7
FRANSA
Avrupa’nın önde gelen devletlerinden Fransa, kadınları koruma konusunda oldukça aciz bir devlet konumunda. Gelişmişliğiyle örnek gösterilen devletlerden biri olan Fransa’da 1980 yılına kadar tecavüz suç olarak gösterilemiyordu.
8
ABD
Tecavüzün en çok yaşandığı ülkelerin başında gelen özgürlükler diyarı Amerika’da her 6 kadından biri tecavüze veya cinsel istismara uğramış durumda. Daha 13-14 yaşında başlayan tecavüz, cinsel istismar etme ve edilme olayları oldukça yaygın bir hal aldı. Erkeklerin bile rahatlıkla tecavüze uğradığı bu özgür ülkede, tecavüzlerin büyük bir kısmı aile içinde yaşanıyor.
9
ALMANYA
Tecavüz ve taciz etmeme konusunu bir türlü aşamamış bilim ve teknolojisiyle tüm geri kalmış ülkelere örnek olarak gösterilen Almanya’da 3 milyonu aşan kadın cinsel saldırılara ve tecavüze uğramış durumda.
10
İNGİLTERE
Üzerinde güneşin hiç batmadığı toprak olarak anılan İngiltere, aslında üzerinde tecavüzün hiç eksik olmadığı toprak desek daha doğru olur. Yılda 85 binden fazla kadın tecavüze uğruyor.
11