Dünyada İzlenen Türk Dizileri

01 Aralık 2015

Muhteşem Yüzyıl : 70'den fazla ülkede gösterilen bu dizi, 500 milyona yakın izleyiciye sahiptir. Türkiye'de kazandığı başarısını tüm ülkelere ulaştırdı.
1
Sıla : Ortadoğu ve Balkanlarda elde ettiği başarıların ardından dizi, Güney Amerika'ya satılmıştır. Peru ve Şili'de zirveyi zorlayan dizide, başrol oyuncusu Cansu Dere, çok popüler olmuştur.
2
Öyle Bir Geçer Zaman Ki : Bir dönemin en ünlü yapıtlarından olan dizi, Yunanistan'dan Suudi Arabistan'a kadar birçok ülkede yayınlancak.
3
Fatmagül'ün Suçu Ne? : Hindistan ve Pakistan'da rekor kıran bir dizidir. Sebebi ise ülkedeki tecavüz oranının yaygınlığıdır. Rusya'da çok fazla izlenilmeyen dizidir.
4
Medcezir : En yaygın dizilerimizdendir. Bulgaristan, Gürcistan, İran, Letonya, Litvanya, Pakistan, Romanya, Şili ve daha birçok ülkede başarıyı yakalamıştır.
5
Binbir Gece : Avrupa'dan en çok izlenen dizilerdendir. Güney Amerika'da en çok izlenen dizilerdendir ve Endonezya, Macaristan, Arjantin, Peru, Kolombiya, Şili, Rusya ve Polonya ve daha birçok ülkede rekorlar kırmıştır.
6
Gümüş : Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden'in başrollerini paylaştığı dizi, Ortadoğu'da en sevilen dizilerdendir. Final bölümünü 85 milyon kişi izlemiştir.
7
Adını Feriha Koydum : Dizinin yayını yapılan her ülkede zirvede olan bir dizidir. Ukrayna, Pakistan, İran, Sırbistan, Slovakya ve Peru başlıcalardır.
8
Kurtlar Vadisi : Ülkemizin en çok ilgi görenlerindendir ve aynı etki Filistin, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Özbekistan, Bulgaristan ve Kazakistan gibi ülkelerde de görülmektedir.
9
Dila Hanım : 2 sezon yayınlandıktan sonra Kazakistan, Gürcistan, Sırbistan, Slovakya, Romanya ve daha birçok ülkede başarılı olan dizilerimizdendir.
10