Dünyada En Çok İzlenen Türk Dizileri

09 Eylül 2015

Ezel
Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere'nin yer aldığı dizi, Abu Dhabi'de, Balkanlar'da popüler olmuştur. Dizilerin yeni durağı Güney Amerika'da da ilgiyle izleniyor.
1
Aşk ve Ceza
Başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Murat Yıldırım'ın yer aldığı dizi 60 ülkeye satıldı ve en çok satılan 5 dizi içerisinde yer alıyor.
2
Adını Feriha Koydum 
Başrollerinde Hazal Kaya, Çağatay Ulusoy ve Vahide Perçin'in yer aldığı dizi Ortadoğu’da tam bir fenomen olmuştur. Ayrıca yakında Hindistan'da gösterilen ilk Türk dizisi olacak.
3
Gümüş
Finalini Ortadoğu'da 85 milyon izleyicinin izlediği Gümüş dizisinin tekrarları hala ilgiyle izleniyor.
4
Öyle Bir Geçer Zaman Ki
MBC’de yayınlandığı süre içerisinde "Fatmagül'ün Suçu Ne?" dizisinden sonra 2.sırada yer aldı dizi, sadece Şili'de yayından kaldırılsa da diğer ülkelerde her zaman zirveyi zorladı.
5
Sıla
Dizi şu anda Şili'de en çok izlenen dizi konumunda, yeni yayına girdiği Peru'da da 15 reytingten fazla alıyor.
6
Aşk-ı Memnu
Aşk-ı Memnu Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre, Nur Fettahoğlu, Selçuk Yöntem ve Hazal Kaya gibi birçok ismi uluslarası arenada tanınır hale getirdi.
7
Binbir Gece
Avrupa ülkelerinde ilgiyle izlenen ilk Türk dizisi olan Binbir Gece finalinin üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen hala başarısı ile adından söz ettiriyor. Güney Amerika'da da en çok izlenen dizi olan Binbir Gece son 1 yılda satıldığı Endonezya, Rusya ve Pakistan gibi ülkelerde ilgiyle izleniyor.
8
Fatmagül'ün Suçu Ne?
Ortadoğu'nun tamamına yayın yapan MBC'nin gelmiş geçmiş en çok izlenen dizisi olan "Fatmagül’ün Suçu Ne?" şu sıralar Güney Amerika'da aldığı reytinglerle konuşuluyor.
9
Muhteşem Yüzyıl
Dizilerin satışı ile ilgili haberler yapan prensario.net'e göre 350 milyon, Alman Focus dergisine göre 400 milyon izleyiciye ulaşan Muhteşem Yüzyıl dünyada en çok izlenen Türk dizisi unvanının sahibi.
10