Düğününüzde Kusursuz Görünmenin Püf Noktaları

13 Temmuz 2015

DÜĞÜNÜNÜZE 9 - 12 AY KALINCA
Hazırlıklara başlamak için erken olduğunu düşünmeyin. Saçınızı uzatmaya başlamak için veya resngini değiştirmek için çalışmalara başlayabilirsiniz. En başta nasıl görünmek istediğinizi bilmelisiniz. Saç modelinize karar verin. Açık mı olacak, toplu mu? Saç renginize adım atmalısınız. Yoksa düğünden hemen önce yapacağınız renk fiyaskoyla sonlanabilir. 
1
CİLDİNİZ : Sorunlu bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için bir dermatologdan randevunuzu alın. Akneye ek verişli bir cildiniz olabilir veya çok kuru cildiniz olabilir. Doktorunuzla beraber çare bulabilirsiniz.
VÜCUDUNUZ : Lazer epilasyona başlamak için tam zamanı! İstenmeyen tüylerinizden tamamen kurtularak rahat edebilirsiniz.
2
6 - 9 AYINIZ KALINCA
SAÇINIZ : Saçınıza uygun bakım yapmanızın zamanı gelmiştir. Yağlı saçlarınız veya kuru saçlarınız varsa onlara göre ürünler kullanmalısınız. Hangi şampuan, hangi kremi kullanacağınızı tespit edin ve başlayın.
CİLDİNİZ : Yüzünüz gittikçe güzelleşiyor. Çok zamanınız olduğunu düşünerek bakımınızı bırakmayın ve iyi kremler kullanmaya devam edin. Kremin yanında temizleme sütü, peeling ve maskeler kullanın. Cilt lekeleriniz varsa çaresini bulma zamanınızdır.
3
VÜCUDUNUZ : Banyo yaparken vücudunuzu fırçalayın. Hem kolay hemde güzel bir tekniktir. Dairesel hareketler yaparak tüm vücudunuzu fırçalayın. Ölü derilerden arınırsınız, kan dolaşımınız hızlanır, ipek gibi cilde kavuşursunuz. Fırça işlemi yaptıktan sonra nemlendirmeyi sakın unutmayın
4
3 - 6 AYINIZ KALDIYSA
SAÇINIZ : Onarıcı saç kremleri kullanın. Güvenebileceğiniz bir kuaföre karar vermelisiniz. Karar verme sürecinde saçınıza radikal değişiklikler yapılmasına izin vermeyin.
KAŞLAR : Kaşlarınız yüz ifadenizin en önemli faktörüdür. Kendiniz kaşınızı almayın. Gözlerinizin ve bakışlarınızın ortaya çıkması için, kaş kavislerini ve kalınlığını düzgün ayarlanması gerekir. Düzgün alınmış kaşlar, yüzünüzü aydınlatır.
5
VÜCUDUNUZ : Selülite karşı savaşmaya başlayın. Kıyafetle kapanır pürüzlü bölgeniz, fakat güzel bir cilde sahip olduğunuz için kendinizi çok iyi hissedersiniz. Yapmanız gereken, güzellik salonlarında selülit masajınızı yaptırıp, ardından selülit kremi kullanmaktır.
6
1 -3 AYINIZ KALDIYSA
TIRNAKLAR : Tırnaklarınızda lekeler varsa veya çabuk kırılıyorsa onarıcı bakım kremi kullanmanız gerekir. Bu kremlerin etkisini hemen görürsünüz. Ellerinize süreceğiniz nemlendirici kremleri kesinlikle unutmayın. 
VÜCUDUNUZ : Yüzünüzü yenilendiriyorsunuz fakat vücudunuz? Ölü hücrelerden arındırmak ve derinizi canlandırmak için peeling yapmanız şart. Tanecikli kremler daha fazla peeling etkisi gösterir.
7
SAÇINIZ : Aniden evlilik kararı alan kısa saçlı gelin adaylarımıza tek çare postişdir. Profesyonel salonlara giderek doğal saçlardan yapılan saçı kullabilirsiniz. Kısa saçla da gelin olacaklar için tabi ki çok güzel modeller vardır. Bu sadece uzun saçlı olmak isteyen gelin adayları için bir önerimizdir.
8
1 AYINIZ KALDIYSA
CİLDİNİZ : Şu an yapacağınız en önemli uygulama, nemlendirici maskedir. Aynı zamanda da gözlerinmiz için onarıcı krem kullanarak, ince kırışıklıklarınızı yok etmeniz mümkündür. Stres yapmayın. Yaptığınız her stres yüzünüze yansır ve solgun bir cilt ve sivilcelerler karşılaşmanın muhtemeldir.
VÜCUDUNUZ : Güzellik salonuna gittiğiniz zamanlarda sadece cilt bakımı yaptırmayın. Saunaya girin ve masaj yaptırın.
9
1 GÜN KALA
SAÇINIZ : Sabah erkenden kuaföre gideceğiniz için saçınızı akşamdan yıkayın. Aksesuar düşünüyorsanız saçınıza hepsini ayarlayın biraraya koyun. Telaştan unutabilirsiniz.
CİLDİNİZ : Göz altlarınızda morluklar oluştuysa, dinlendirici bir jeli buzdolabınızda bekletin ve göz kapaklarınıza sürün. Jel, vücudunuzun sıcaklığına ulaşıncaya kadar bekleyin. Çok etkili bir çözümdür. Anında etkili bir canlandırıcı krem kullanabilirsiniz.
10
TIRNAKLAR : Zaman kazanmak için manikürünüz bir gün önceden yaptırın. Oje olarak açık veya pastel renklerini tercih edebilirsiniz. Pedikürünüzü unutmayın ve elinize sürdüğünüz ojeden kullanın. 
VÜCUDUNUZ : Parfümlü bir vücut losyonu kullanın
11