Düğünü Ucuza Getirmenin Yolları

19 Nisan 2017

Hafızalardan silinmeyecek, rüya gibi bir düğün yapmak için şüphesiz ekonomik durumun rahatlığı gerekir. Günümüzde 30 bin liranın altında düğün yapmanın çok zor olduğu bilinen bir gerçektir.
1
İşte tadınız kaçmadan, kusursuz düğün yapmanın yolları...
2
Düğün yerinin belirlenmesi, ilk kuraldır. Sıcak aylarda, düğün salonunda yapmak yerine, açık hava düğünlerini tercih edebilirsiniz. Biraz daha maliyetli olduğunu aklınızdan çıkamayın. Kapalı salonları tercih etmek isterseniz, 4-5 ay önce yerinizi ayarlamanız gerekir. Düğün hizmeti alırken, ekstra ücretler çok çıkacağından dolayı, önceden detaylı şekilde konuşmayı ihmal etmeyin.
3
Gelinlik ve damatlık, düğünün en büyük masraflarındandır. Güzelliğinizi ön plana çıkaracak, vücudunuza uygun bir gelinlik tercih etmelisiniz. Gelinlik masrafınızı azaltmak için sadece bir gelinlik alın, terzinize götürün ve ufak tefek değişiklikleri yapmasını isteyin. Arasında çok büyük miktarların olduğunu göreceksiniz. Gelin buketinizi kendiniz hazırlayın ve unutulmaz bir hatıra olarak saklayın. Damatlık kolay bir şekilde ayarlanacağı için her daim şık olabilirsiniz.
4
Gelin ve damat saçı da ayrı bir masraftır. Normal bir erkek traşı 5-10 lira iken, damat traşı 50-100 liraya çıkmaktadır. Bundan dolayı, damat traşı diye belirtmenize gerek yok. Gelin adayları da fazla abartıdan kaçmalı, sadece bir topuz ve makyaj ile güzelliğini ön plana çıkarabilirler.
5
Gelelim düğün davetiyelerine... Güzel, gösterişli davetiyeleriniz olsun isteyebilirsiniz. Çok yakınlarınız için özel davetiye, diğer misafirleriniz için de düşük maliyetli davetiye bastıramanız, en güzel yöntemdir.
6
En büyük düğün masraflarından biri, düğün yemeği ve pastasıdır. Unutmamanız gereken bir nokta, akrabalarınızın ve komşularınızın çok iyi birer aşçı olduğudur. Cup cakeler ve küçük atıştırmalıklar yaptırabilirsiniz. Düğün pastasında da aynı şey geçerli...
7
Düğünde unutulan büyük bir masraf, düğün fotoğraflarıdır. Düğün fotoğraflarınızı çekmesi için arkadaşlarınızdan yardım alabilir, daha sonra bunları bastırıp albüm oluşturabilirsiniz.
8
Balayınızı unutulmaz yapmak istiyorsanız, kesinlikle sona bırakmayın. Sezon açılmadan yapılan rezarvasyonlar ile ucuz bir balayı geçirebilirsiniz.
9
Evlilik yüzükleri ve takı yüzünden, son zamanlarda büyük tatsızlıklar çıkabilir. İstediğiniz tek taş alınmadı diye sorun çıkarmayın. Unutmayın, altın ve bilezikler için hayatlarınızı birleştirmiyorsunuz.
10