Dubrovnik'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

05 Ocak 2016

Ancient City Walls / Dubrovnik
Şehir duvarlarını görerek yürüyüş yapmalı ve manzarası izlemelisiniz. Fotoğraf makinenizi yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin.
1
Old Town / Dubrovnik
Eskiyi yansıtan güzelliği ve romantikliği ile şehrin en güzel yerlerinden biridir. Ara sokaklarında bulunan restoranları ve kafeleri ziyaret etmeyi unutmayın.
2
Dubrovnik Cable Car / Dubrovnik
Dubrovnik'e gelip mutlaka yaşamanız gereken bir deneyimdir. Eğlence ve heyecanı, şehrin en tepesinden izleyerek unutamayacağınız anlar yaşayabilirsiniz.
3
Island of Lokrum / Dubrovnik
Dubrovnik'ten ufak teknelerle gidilen, yeşil ile mavinin mükemmel uyumunu görebileceğiniz yerlerdendir. Tam bir doğa harikasıdır ve mutlaka uğramanız gerekir.
4
War Photo Limited / Dubrovnik
Ziyaret görülmeye değer fotoğrafların bulunduğu bir yerdir. Savaş fotoğraflarından oluşan harika koleksiyonları görmeden şehirden ayrılmayın.
5
Mljet / Dubrovnik
Ziyaret edilmesi gereken, nefes kesici bir manzaraya sahip olan bir göldür. Uzun yürüyüş yapılabilir, bisiklet ve su kayağına binebilirsiniz.
6
Korcula Island - Priscapac / Dubrovnik
Çok büyük bir adadır ve muazzam manzaraya sahiptir. Mutlaka kaleye çıkmalı, manzarayı seyretmeli ve fotoğraflarla ölümsüzleştirmelisiniz. Otantik köy eşyaları alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
7
Mount Srdj Ropeway / Dubrovnik
Yürüyerek çıkmayı denemeyin ve mutlaka teleferiğe binin. Muhteşem manzarada kendinizi kaybedebilir, tepedeki kafelerde oturabilir, hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz.
8
Placa Thoroughfare / Dubrovnik
Eski sokakların güzelliğinde kendinizi kaybedebilir, mağaza ve dükkanlarda alışveriş yapabilir, unutulmaz dakikalar geçirebilirsiniz.
9
Gornji Ugao Tower / Dubrovnik
Şehrin gizli bir hazinesidir. Bir basketbol sahasının alt tarafında bulunan bir müzedir ve görülmeye değerdir. Görmeden şehirden ayrılmayın.
10
City Harbor / Dubrovnik
Dubrovnik kalesinden sonra gelinebilecek, minik bir limandır. Her mevsimde farklı bir güzelliğe bürünen, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
11
Fort Lovrijenac / Dubrovnik
Şehrin güzel manzarasını izlemek için önerilen yerlerden biridir. Manzaraya eşlik eden duvarları ile büyüleneceğiniz eski sığınağı ziyaret ederken mutlaka fotoğraf makineniz yanınızda olsun.
12
Lopud Island / Dubrovnik
Şehrin içinden, kalabalığından kaçmak için harika bir yerdir. Yemyeşil ağaçlar ve masmavi sular arasında kalan ada, Bodrum'u andırmaktadır. Mutlaka görülmeli...
13
Lapad / Dubrovnik
Kafe ve restoranları ile şehire hem yakın hem uzak olan yerlerdendir. Mağazaları ve barları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
14
Pile Gate / Dubovnik
Şehrin en kalabalık ve en ünlü kapılarındandır. İçerisindeki dükkanlarından hediyelik eşya alabilir, kafelerinde ve restoranlarında hoş vakit geçirebilirsiniz. Şehrin kalbidir diyebiliriz...
15
Minceta Fortress / Dubrovnik
Şehir ve deniz manzarası sunan, harika bakış açısına sahip olan tarihi bir yapıdır. Kesinlikle görülmeye değer yerlerdendir.
16
Elafiti Islands / Dubrovnik
Her mevsimde farklı bir güzelliğe bürünen bir adadır... Yaz mevsimlerinde mutlaka gidilip, kusursuz denizine girilmelidir. Fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmayın.
17
Museum of Croatian War of Independence / Dubrovnik
Savaşın, şehri ve burada yaşayan insanları nasıl etkilediğini görebileceğiniz bir müzedir. Hem bilgilenip hem de güzel vakit geçirebileceğiniz müzede unutulmaz dakikalar geçirebilirsiniz.
18
Skar Winery Dubrovnik / Dubrovnik
Şarap içilecek dünyanın en güzel yerlerindendir. Şarapları ücretsiz deneyebilir, atıştırmalıkların tadına bakabilirsiniz. Kesinlikle görülmesi gerekir.
19
Sveti Jakov Beach / Dubrovnik
Eşsiz bir plajda, berrak suyun içerisinde yüzmeyi kim istemez ki... Çok sayıda barların bulunduğu ve çok eğleneceğiniz yerlerdendir. Mutlaka görülmeli...
20