Dubai'de Yapılacak En Güzel Şeyler

03 Aralık 2015

Dubai çöllerinde lüks bir safariye katılarak, unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Dubai'de yapılan safaride çok zorluk çekmezsiniz. Nemin olmadığı çölde eğlenceli vakit geçireceksiniz. Güzel bir tur şirketi bulun ve safari macerası yaşamadan geri gelmeyin. Deveyle beraber, kum tepeleri dolaşabilir, güzel yerleri ziyaret edebilirsiniz. Cip aracılığı ile güzel dakikalar geçirebilirsiniz, sıcak hava balonu ile şehrin güzelliklerin yüksekten izleyebiirsiniz.
1
Dubai'de alışveriş merkezinde bulunan Bloomsbury Pasta Dükkanı'na mutlaka uğramalısınız. Dünyanın en pahalı kekinden biri olan "The Golden Phoenix" bu dükkanda satılmaktadır. 2012 senesinde 645 Euro'ya satılmıştır. Fiyatının bu kadar yüksek olmasının sebebi de, 23 karat yenilenebilir altın ile sarılmış ve en iyi çikolatalardan yapılmış olmasıdır.
2
Dubai'de yapılacak en iyi şeylerden biri, süphesiz yemek yemektir. Özellikle cuma günleri Dubai'deki restoranlarda herşeyi yiyebilirsiniz. Hiç denemediğiniz tatları yemeli, egzotik mutfakları tatmalı ve adını bile bilmediğiniz içecekleri denemelisiniz. 
3
Altın çarşısından altın alabilirsiniz. Sadece süs olarak görmemeli, yatırım olarak düşünebilirsiniz. Şimdilerde aldığunuz fiyatın çok daha üstüne satabilirsiniz. Piyasada Dubai Eski Altın Çarşısı'ndaki altınlara güvenebilirsiniz. Devlet tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.
4
Dubai Alışveriş Merkezi, dünyanın en çok ziyaret edilen ve en büyük alışveriş merkezidir. İçerisinde uygun fiyatlar sunan 1200 dükkan ve 134 kilometrelik Moda Caddesi bulunmaktadır. Ayrıca en ünlü Dubai Akvaryumu ve Sualtı Hayvanat Bahçesi burada bulunmaktadır.
5
Dünyanın Tek Yedi Yıldızlı Oteli olan Burj Al Arab'a gidip büyülenebilirsiniz. Yapay ada üzerinde bulunan ve gemi yelkeni şeklindeki bu oteli görmeden şehirden dönmemelisiniz. Oteldeki her şey mükemmel ve 1. sınıftır. Dünyanın en yüksek tenis kortunda tenis oynayarak aldığınız zevki, neyden alabilirsiniz ki?
6
Dubai'de bulunan 72 bin metrekarelik alanda, 45 milyondan fazla çiçek bulunan Dubai Miracle Garden' görmeden dönmeyin. Dünyanın en büyük çiçek bahçesi özelliği taşımaktadır. Mucizevi bahçede 15 binden fazla 26 tane farklı tür kelebek bahçesi de bulunmaktadır. Dünyanın hiçbir yerinde karşılaşamayacağınız bir bahçedir.
7
Çöl etrafında dolaşabileceğininz, denizin altındaki yaşamı keşfedeceğiniz, yüksek hızı sevenler için mükemmel bir arabadır. Aksiyonu sevenler için, su üzerinde saatte 80 kilometre hızın üzerine çıkmaktadır. 
8
Dubai'de kayak yapmak, en iyi eğlenebileceğiniz yollardan biridir. Ski Dubai, Emirates Alışveriş Merkezi'nin içerisindeki en büyük kayak merkezleriyle yarışan bir tesistir. Çöl merkezince buz mağaralarını keşfetmek, snowboard yapmak ne kadar da güzel olcaktır. Ödediğiniz paralara acımayacaksınız.
9
Atlantis Hotel, sadece Dubai'nin değil, dünyanın en güzel otellerindendir. İnsan dehası, teknolojik yeniliğin ve yaratıcılığın her metrekaresinde hissedilen, Palm Cumerya'nın kollarındandır. Otelde yunuslarla yüzebilir, Lost Chambers Akvaryumu keşfedebilir, spor yapabilir ve tekne gezintisine çıkabilirsiniz.
10