Dubai'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

07 Ocak 2016

Dubai Çeşmesi / Dubai
Şehrin merkezinde, her yarım saatte bir müzikle dans eden suları kesinlikle izlemelisiniz. Su, ses ve ışığın özellikle akşam saatlerindeki uyumunu mutlaka izlemeli, fotoğraflarını çekmelisiniz.
1
Burç Halife / Dubai
Dünyanın en büyük binasıdır ve görülmeye değerdir. Üst katlara çıkın ve şehrin güzelliğini üst katlardan izlemeden şehirden kesinlikle ayrılmayın. Biraz pahalı gelebilir, aklınızdan çıkarmayın...
2
Dubai Mall / Dubai
Şehrin en kapsamlı alışveriş merkezidir. Dünya markalarını bulabileceğiniz, içerisinde dev akvaryumun da bulunduğu yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.
3
Burj El Arap / Dubai
Dubai'nin simgelerinden olan ve ilk ziyaret edilmesi gereken yerlerinden olan bir oteldir. İçerisindeli ihtişamı ve zenginliğini mutlaka görmelisiniz. Yelken şeklindeki yapısını dışardan görmeli ve fotoğraf çektirmelisiniz. Unutulmaması gereken bir nokta da, yemeklerinin 200 Dolardan başlıyor olmasıdır.
4
Aquaventure Su Parkı / Dubai
Harika zaman geçireceğiniz su parklarındandır. Çocuklu aileler de dahil olmak üzere, herkes unutulmaz zaman geçirebilir. Dubai'ye gelince kesinlikle uğramalısınız.
5
Wild Wadi Su Parkı / Dubai
Kalabalık grupla gidilince eğlencenin daha da artacağı bir su parkı daha... Karanlık su tünelleri ve botlar ile harika dakikalar geçirebilir, en güzel zamanlarınızı yaşayabilirsiniz.
6
Dubai Desert Conservation Reserve / Dubai
Dubai'ye gelip, çöl safarisi yapmadan dönmek olmaz. Yoğun binaların arasından kurtulup, nefes alabileceğiniz, mistik havasına kendinizi bırakabileceğiniz harika bir deneyimdir. Deveye binmeyi ve fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız.
7
Dubai Marina Yacht Club / Dubai
Kendinizi çok iyi hisseedeceğiniz yerlerdendir. Özellikle akşam saattlerindeki ışıklandırmaları mutlaka görmeli, müzikli ve fıskiyeli havuzu izlemelisiniz. Çevresindeki restoran ve kafelerde de vakit geçirmeniz mümkündür.
8
Ski Dubai / Dubai
Suni karlar ile oluşturulan pistte kayarak, harika zaman geçirebileceğiniz yerlerdendir. Dubai şehrinin dayanılmaz sıcaklarında serinlemek isteyenlerin tercih ettikleri noktalardan biridir. Mutlaka görülmeli ve bu deneyim yaşanmalıdır.
9
Dubai Aquarium & Underwater Zoo / Dubai
Dünyanın en büyük tek parça çamından oluşan akvaryumdur ve kesinlikle görülmesi gerekir. Çocuklu ailelerin ziyaret etmesi gereken, şehrin güzelliklerindendir. Binlerce çeşit balıkları görmek, sizin ve çocuklarınızın unutulmazları arasında yerini alacaktır.
10
Dubai Creek / Dubai
Dubai'nin binalarından ve inşaatından bunalanlar için güzel bi öneridir. Temiz, sakin bir deniz kıyısıdır. İster teknelerin açılışını izleyin, ister teknelerle siz açılın. Tercih sizin...
11
Bur Dubai Abra Dock / Dubai
Şehrin karşısına geçmek için kullanılan deniz taksilerdendir. Şehirde bulunuyorsanız, bu deneyimi yaşamalı, binaları bir de deniz üzerinde görmelisiniz.
12
Gurunanak Darbar Sikh Temple / Dubai
Şehrin en güzel ve en bakımlı tapınaklarından biridir. Yüksek tavanları ve mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor... Mutlaka uğramalısınız.
13
SMCCU Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding / Dubai
Ülke hakkında bilgi edinmek isteyenlerin görmesi gereken ilginç atmosferli yerlerdendir. Ev yemekleri yiyebileceğiniz, evlerini gezebileceğiniz ve sıcak insanlarla muhabbet edebileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka gelin...
14
Meydan Racecourse / Dubai
Dubai'de at yarışı izleyebileceğiniz harika bir tesistir. Bakımlı ve büyük olan bu tesise gelmeli ve restoranlarında yemek yemelisiniz.
15
Miracle Garden / Garden
Çölün ortasında çiçeklerden yapılmış cenneti görmeden, şehirden sakın ayrılmayın. 45 bin çeşit çiçeğin bulunduğu yer, fotoğraf çekmek için harika bir yer...
16
Marina Beach / Dubai
Yüksek binalarıın arasında bulunan beach, güzel zaman geçirmeniz için idealdir. Manzarası, denizi ve restoranları ile görülmeye değer bir plajdır. Mutlaka gelinmeli...
17
Emirates Kuleleri / Dubai
Şehirdeki lüks alışveriş merkezlerindendir. İçerisinde dünya markalarının yemek yiyebileceğiniz kaliteli restoranlar bulunur. Tam bir mimari harikası olan bu kulelerin biri iş merkezi, diğeri rezidanstır. Görülmeye değer...
18
The Lost Chambers Aquarium / Dubai
Büyük balıkların yüzdüğü akvaryumda, hiç görmediğiniz balık çeşitlerini ve balık adamları görmeniz mümkündür. Ailenizle gezebileceğiniz güzel yerlerdendir.
19
Souk Madinat Jumeirah / Dubai
Şehrin otantik ve kaliteli çarşılarındandır. Burj Al Arab'ın güzelliğini izleyebileceğiniz, kahvenizi yudumlayabileceğiniz, lezzetli yemek yiyebileceğiniz güzel bir yerdir. Ziyaret edebilirsiniz.
20