Dövme Yaptırırken Canınızı En Çok Yakacak Bölgeler

14 Eylül 2015

Gün geçtikçe çığ gibi büyüyen dövme konusunda Amerika'nın önde gelen dövme sanatçılarından Andy Eschenbach önemli açıklamalarda bulundu. Eschenbach, vücudunuza dövme yaptırırken en çok acı veren bölgeleri açıkladı ve uyardı. 
1
Dövme yaptırırken ses ve titreşimler sürekli hissedildiği için baş bölgesi dövme yaptırmak için oldukça sıkıntılı.
2
Yüz bölgesi hassas olduğu için Eschenbach, çok acı verdiğini bu nedenle de kesinlikle yaptırılmaması gerektiğini söylüyor.
3
Son zamanların trend dövmesi haline gelen parmak dövme hakkında Eschenbach, özellikle avuç içi dövmelerinin çok can yaktığını söylüyor.
4
Eschenbach, bazı kişilerin dirsek dövmesi yaptırırken hiç acı hissetmediğini ancak bazı kişilerin ise ciddi acı çektiğini dile getiriyor.
5
Eschenbach göğüs dövmesiyle ilgili şöyle konuşuyor: "Göğüse yaptırılan dövmenin göğüsün bıçakla ikiye ayrılması kadar acıttığını duydum"
6
Eschesbach, karın bölgesinde yapılan dövmelerin son derece ızdıraplı olduğunu ve çoğu zaman da o bölge için ilaç kullandıklarını söylüyor.
7
Eschenbach, dize yapılan dövmelerdeki acı tepkilerinin kişiden kişiye değiştiğini söylüyor. Dize dokunulmasından hoşlanmayan kişiler için oldukça zor ve acılı bir dövme bölgesi.
8
Diğer dövmelere göre daha az acı verse de Eschenbach çoğu kişiden "cehennem azabı" yaşadıklarını duymuş.
9
Eschenbach'e göre, çok acı verdiği söylense de aslında o kadar çok acı veren bir bölge değil.
10