Doğru Seyahat Planı Nasıl Yapılır

25 Mayıs 2019

Seyahate çıkmadan önce kendinize bir sebep bulun. Neden seyehat edeceğinizi düşünün. 
1
Çok lüks bir otelde kalmayacaksanız evinizin rahatlığını bulamazsınız. Aynı dili konuşmayabilirsiniz, sokakarı karışık olduğu için kaybolma durumunuz olabilir. Her şeye karşı dik durmalı ve keyfini çıkarmaya çalışmalısınız.
2
Yola çıkmaya sizi en çok iten, şüphesiz ki hayallerinizdir. Hayallerinizin peşini sakın bırakmayın ve harekete geçin.
3
Paraya olan bakış açınızı değiştirmeye çalışın. Paranız olmadan bir şey olmaz fakat ihtiyacınız olan daha fazla pozitif enerjidir.
4
Seyahate çıkmayı kafanıza koyduysanız, daha önceden çalışmalara başlayabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken ilk şey para biriktirmektir.
5
Parasızlık, seyahati engelleyen en büyük sebeplerden. Hayal kurun fakat hayal dünyasında yaşamamak için, kendinizi biraz sıkmanız gerekmektedir.
6
Nasıl bir tatil yapmanız gerektiğine ve kimle gideceğinize karar verin. Deniz,kum, güneş mi, maceralarla dolu bi gezi mi?
7
Araştırma yapmadan gitmeyin. İyice araştırın ve önceden bilmeniz gereken şeyleri öğrenin. Nereye gidilir? Ne yapılır? Ne içilir? Ne yenir?
8
Hazırlıklarınızı tamamlayın. Biletlerinizi ve çantanızı hazırlayın. Paranızın yetecek olduğundan emin olun. Vize ve pasaportunuzu unutmayın.
9
Bilinçli ve aklı başında gezgin olmanız çok önemli. Hata yapabilirsiniz, pes etmeyin gülüp geçin.
10
Gittiğiniz yerde hayata meydan okuyun. Sadece gezmeye değil, hayatın sınırlarını aşmaya ve meydan okumaya gittiğinizi unutmayın.
11
Elinizde kalacak olan somut şeylerden biri de fotoğraflardır. Bol bol fotoğrafn çekmeyi ihmal etmeyin.
12