Doğru Fondöten Kullanma Yolları

14 Mayıs 2016

Fondöten sürerken kullanılan sünger ve fırçaların temiz olmasına dikkat edilmelidir. Temiz olmayan fondöten ile uygulama yapıldığı zaman, akne ve sivilce problemleri yaşanabilir.
1
Farklı makyaj malzemesi için kullanılan fırça, fondöten uygularken kullanmamalıdır. Yüzünüzde dalgalı görünüm oluşturabilir.
2
Fondöteni, ince tabaka halinde uygulamaya dikkat edilmelidir. Kalın sürülen fondöten tabakası, yaşlı görünmenize sebep olmaktadır. Gözenekli cilde sahip olanlar, dolgu malzemeli fondötenler tercih etmelidir.
3
Yüzünüzdeki tüylerin iniş yönüne doğru fondöten uygulanmalıdır. Aksini uygularsanız, yüzünüdeki ince tüyler havaya kalkar ve dalgalı görünüm oluşur. Dairesel hareketler yapmayı tercih edin.
4
Silikonlu BB Krem veya fondöten kullanıyorsanız, sürdükten 10 dakika kadar beklemeniz gerekmektedir. Cilde göre uygulanan madde olduğundan dolayı, cilde oturması gerekir.
5
Pudra sürerken, yine fondöten gibi yüzdeki tüylerin yönü dikkate alınmalıdır. Sünger kullanmak yerine de iri fırça kullanarak doğal görünüm elde edebilirsiniz.
6
Göz altlarınız ve kapaklarınız için, aynı renk kapatıcı kullanmalısınız. Pudranızı ve fondöteninizi bu alana uygulamamaya özen gösterin.
7
Pudra veya fondöten gibi ürünler, cildinizde uzun saatler kaldığından dolayı mutlaka ama mutlaka kaliteli olmalıdır. Emin olmadığınız ürünlerden kaçının ve cildinizi koruyun.
8
Hassas cilldi olanlar, fondötenini ve pudrasını mineralli seçmelidir.
9
Fondöteninizi veya pudranızı fazla kaçırdıysanız, peçete veya kağıt havlu yardımıyla fazlasını alabilirsiniz.
10