Doğal İlaç Ağrı Kesiciler

07 Ekim 2015

Zerdeçal

Zerdeçalın sağlığımıza faydaları saymakla bitmez. Ağrı çekiyorsanız yine zerdeçal tüketmeniz size büyük fayda sağlar.
1
Vişne

Şaşkınlık verici bir diğer doğal şifa vişnenin, aspirinden bile daha güçlü ağrı kesici özelliğe sahip olduğu biliniyor. Vişnenin her şeyini tüketebilirsiniz. Neyi severseniz, reçelini, meyve suyunu, sadece vişneyi yiyebilir hem de ağrılarınıza son verebilirsiniz.
2
Somon

Somon da ceviz gibi omega 3 kaynağı bol olan zengin besinlerden bir tanesidir. Şişkinliğinizi ve ağrınızı alır. Omega 3 kaynağını en çok içeren besinlerden biri olduğu için haftada bir tüketmenizde fayda vardır.
3
Ceviz

Herkesin de bildiği gibi omega 3 kaynağı olan cevizin vücudumuzdaki şişkinlikleri azalttığını ve çok hızlı iyileşmemize yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?
4
Kırmızı Biber

Kırmızı biberin içinde birçok ağrı kesicide bulunan kapsaisin maddesi bulunuyor. Ağrınız varsa haplara ilaçlara başvurmadan önce kırmızı biberin bu mucizevi özelliğinden mutlaka faydalanın.
5
Keten Tohumu

Bir diğer omega 3 kaynağını bol bulunduran keten tohumu yine şişkinliğinize iyi gelir. Keten tohumu tam bir şifa kaynağı olup mutlaka tüketilmesi gerekir.
6
Kereviz

Kereviz içindeki ağrı kesici özelliği barındıran maddeler sayesinde ağrınıza ve şişkinliğinize oldukça iyi gelecektir. Kerevizi yağsız şekilde pişirip tüketebilirsiniz.
7
Tarçın

Tarçın anti-inflamatuar özelliğine sahip olup baş ağrınıza oldukça iyi gelir. Reflü rahatsızlığınız da varsa size çok iyi gelecektir. Tarçını tatlılarınıza koyup tüketebilirsiniz.
8
Ada Çayı

Biraz rahatlamak, gevşemek istiyorsanız bunun çaresi ancak çay içerek olur diyorsanız, ada çayını mutlaka tüketmelisiniz. Ağrınız varsa ağrı kesici özelliği de bu bitkinin artı özelliklerinden bir tanesidir.
9
Zeytinyağı

Zeytinyağının insan sağlığında çok önemli bir yere sahip olduğunu herkes bilir. Ayrıca ağrı kesici özelliği olduğunu pek kimse bilmez. Evet, ağrınız varsa ekmeğinizi bol zeytinyağına banarak tüketip ağrılarınızdan da kurtulabilirsiniz.
10