Derbi Maçlar Öncesi Söylenen Unutulmaz Sözler

24 Mart 2016

Serhat Akın: "Taraftar 5 istedi 6 oldu. 10 istediler zaman yetmedi" 
1
Ahmet Çakar: "Bu gece Galatasaray'ın bittiği gecedir. Galatasaray artık ananızın ligine hoş geldiniz. 10 kişi kalan rakibe karşı Mancini oyuncusuna 'yerde yat vakit geçir' diyorsa bu ülkenin en büyüğü Fenerbahçe'dir."
2
Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen: 10 yıldır Kadıköy'de maç kazanamayan Galatasaray bizi bu defa da mağlup edemezse herhalde galip gelmek için 10 yıl daha bekler... (2012)
3
Fatih Gökşen (Galatasaray’ın eski yöneticisi): Biz 2007’de Alex ile Galatasaray’a gelmesi konusunda anlaştık"
4
Hasan Şaş: "Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yenmek için her şeyi yaptık. Mondragon bir sürü mum yaktı; yine olmadı. Bülent Tulun'a 'Abi; bu, soyunma odasını yakacak ama yine yeniliyoruz' demiştim."
5
Aziz Yıldırım: "Psikolojik üstünlüğün Galatasaray'a geçmesi için bizi 6-0 yenmesi lazım. Eğer bizi 6-0 yenemezlerse o psikolojik üstünlük her zaman Fenerbahçe'nindir"
6
Semih Yuvakuran: "Galatasaray takımı oradaki atmosferi kaldıramıyor. Oynadığım dönemlere bakıyorum. Fenerbahçe sahaya çıktığında G.Saraylıların suratları bembeyaz oluyordu"
7
Ergün Penbe: "Hatırlıyorum Hasan Şaş Kadıköy'de ilk derbisine çıkarken çok gergindi ve hatta istifra etmişti"
8
Hakan Ünsal: "Yıllardır Fenerbahçe karşısında alınan mağlubiyetler nasıl bir psikoloji oluşturduysa G.Saraylılarda; kazandıklarına ve oynadıkları futbola inanmakta güçlük çekiyorlardı. Aldıkları galibiyette bile bir eziklik psikolojisi oluşmuştu adeta"
9
Abdurrahim Albayrak: "Fener'i yenip şampiyon olun size açık çek..."
10
Rüştü Reçber: "Toplumlar bayramları nasıl karşılarsa, camia olarak biz de Galatasaray maçlarını bayram ilan ederiz."
11
Metin Oktay: "Yıllardır Galatasaray'da oynuyorum ama Fenerbahçe sempatizanıyım. Özel bir maçta Fenerbahçe forması ile sahaya çıkmak ve oynamak istiyorum." (Kaynak: Rıdvan Özdin)
12
Galatasaray - Fenerbahçe derbisi için ne diyorsunuz sorusuna Mesut Bakkal: "Maç iptal olur" cevabını verdi.
13
Kaya Çilingiroğlu: "Fenerbahçeliler 6-0'ı konuşuyor ama Galatasaray Fenerbahçe'yi ne zaman yense kupa kaldırıyor. Bu adamı çıldırtır ya."
14
Tarık Hodzic: "Maçtan bir gün önce stada gittim. Yanımda menajerim vardı. 'Bugün kimin maçı var' diye sordum. Bana, 'Onlar sizin yarınki maçınızı bekliyor' dedi. Stadyum bir gün öncesinde dolmuştu."
15