Denizli'de Görülmesi Gereken Yerler

22 Nisan 2016

Pamukkale
Yerdeki yeraltı suların içerisinde bulunan, kireç çözelisiyle bembeyaz görüntüye sahip olarak şimdiki görüntüsüne kavuşmuştur. Yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan önemli yerlerdendir.
1
Hierapolis Antik Kenti
Trevertenlerin yanında bulunan antik kenttir. Amazonlar kraliçesi Hiera'dan dolayı, ismini alan antik kenttir.
2
Kırmızı Su
Pamukkale'deki beyaz rengin yerine, kırmızı ve yeşil renklerin bulunduğu traverten tabakalardır. Kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.
3
Yeşildere Şelalesi
Zemini, kayalar ve zümrüt yeşili yosunlar ile kaplı olan bir şelaledir. Kesinlikle şelaleye gitmeli ve fotoğraf çekmelisiniz. Jeep safari yapma imkanı da bulunmaktadır.
4
Keloğlan Mağarası
Keloğlan Mağarası, 1970 yılında keşfedilmiştir. Acıpayam ilçesine bağlı, Dodurgalar kasabasında yer alan mağara, birkaç yıl önce turizme kapılarını açmıştır.
5
Buldan
Dokuma ile meşhur olan Denizli'nin ufak bir ilçesidir. Sokaklarında satılan ürünleri mutlaka görmeli ve alışveriş yapmalısınız.
6
Karahayit Ağlayan Kaya
Doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin değerlendirmesi gereken yerkerdendir. Muhteşem havasına bayılacaksınız.
7
Laodikeia 
Denizli'de tarihi hissedebileceğiniz en güzel yerlerdendir. Antik kent, Denizli'nin 6 km kuzeyinde bulunur ve mükemmel bir konumda yer alır.
8
Ornaz Vadisi
Doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin ilk tercihleridir. Şehrin gürültüsünden kurtulmak isteyenlerlerin, unutulmaz zaman geçirecekleri yerlerden biridir. Uğramadan şehirden ayrılmayın.
9
Servergazi Türbesi
Şehrin tarihsel geçiminde yer alan bir isim olan Server Gazi'nin, mezarının bulunduğu tarihi bir yerdir. Sessiz, sakin ve muhteşem bir atmosferdir.
10