Delhi'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

07 Ocak 2016

Gurudwara Bangla Sahib / Yeni Delhi
Ziyaret edilmesi gereken, şehrin en güzel yerlerindendir. Dingin bir atmosfere sahip olan bu yer, oldukça bakımlı ve kalabalıktır. Şehirde bulunanların mutlaka uğraması gereken yerlerdendir.
1
Swaminarayan Akshardham / Yeni Delhi
Adeta bir mimarlık harikasıdır. Tapınağın dış bahçesi, içeri bölümleri ve tavanı ve fil figürleri ile insanları başka dünyalara götüren, dünyanın en büyük Hingu tapınağıdır. Fotoğraf çekimi kesinlikle yasaktır.
2
Humayun'un Mezarlığı / Yeni Delhi
Humayun'un Türbesi, tüm gününüzü harcayabileceğiniz yerlerdendir. Harika bir bahçenin ortasına inşa edilen mezarı, mutlaka görmeli ve fotoğraf çekmelisiniz.
3
Qutab Minar / Yeni Delhi 
Eski bir islam eseri olan Qutab Minar, şehrin en önemli camisidir. Mimarlık harikası olan caminin, özellikle minaresi dikkat çekmektedir. Mutlaka görülmeli...
4
Lodi Gardens / Yeni Delhi
Şehrin içerisinde bulunan, sessiz ve sakin bir cennettir. Çimlere uzanarak keyfinize bakabilir, koşu yapabilir, kafelerde oturup dinlenebilirsiniz. Fotoğraf makinenizi kesinlikle unutmayın.
5
Delhi Airport Metro Express / Yeni Delhi
Şehirdeki en hızlı ve en güzel ulaşım aracıdır. Zaman tasarrufu ve güven sağlayan metroyla gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.
6
Rajpath / Yeni Delhi
Cumhurbaşkanının evini görevileceğiniz, geniş bir yoldur. Şehirde tembel vakit geçirmek isteyenlerin tercihleri arasındandır. Şehirde bulunuyorsanız, mutlaka bu caddeyi görmelisiniz.
7
Rashtrapati Bhavan / Yeni Delhi
Şehirdeki en büyük ve ünlü tarihi binalardandır. Müzesinde gezebilir, tarihini öğrenebilir, yemek yiyebilir ve hediyelik eşya alabilirsiniz. Görülmesi gereken yerlerdendir.
8
Gurudwara Sis Ganj Sahib / Yeni Delhi
Şehrin mimari harikalarındandır. Özellikle akşam saatlerinde daha güzel olan bu yapı, çok iyi konumlanmıştır. Mutlaka görülmelidir.
9
India Gate / Yeni Delhi
Delhi'nin simgelerinden bir olan India Gate, şehrin merkezinde bulunur. Park sorununun yoğun olduğu bu bölgeye, toplu taşıma ile gelmeli, sokak yemekleri ve dondurma yemelisiniz. Mutlaka fotoğraf çekin.
10
Bahai Lotus Temple / Yeni Delhi
Büyüleyici ve devasa bir tapınaktır. Hem felsefesi hem de mimarisi ile büyüleneceğiniz yerlerdendir. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
11
Gandhi Smriti / Yeni Delhi
Gandhi'yi anlamak için ziyaret edilecek, yaşadığı dönemin tarihi hakkında bilgi alabilir, ikinci katında ise ölümünü konu alan kısa film izleyebilirsiniz.
12
ISKCON Temple / Yeni Delhi
Şehirde görülmesi gereken tapınaklardandır. Ayakkabılarınızı çıkararak gireceğiniz bu yerde, Tanrı heykelleri karşınıza çıkmaktadır. Kendinizi masallar diyarında hissedeceğiniz bu yerde çok farklı ve unutulmaz deneyim yaşayabilirsiniz.
13
Mughal Garden / Delhi
Çeşitli çiçeklerin bulunduğu bakımlı bahçeyi ziyaret etmelisiniz. Su fıskiyeleriyle süslenen Babür mirası olan cenneti unutamayacaksınız.
14
Chhatarpur Temple / Delhi
Ziyaret edilmesi gereken, şehrin en iyi tapınaklarındandır. Büyük, bakımlı ve çok hoş bir mimaridir. Ailenizle beraber güzel zaman geçirebilirsiniz.
15
Birla Mandir Temple (Lakshmi Narayan) / Yeni Delhi
Mükemmel mimarisi ve atmosferi ile şehirden ayrılmadan mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Bakımı ve temizliği ile insanları etkileyen yerlerden biridir.
16
Chandni Chowk / Yeni Delhi
Delhi'nin canlı ve kalabalık sokaklarındandır. Onlarca dükkanın bulunduğu bu yerde, çok ilginç dükkanlar bulabilirsiniz. Pazar çevresinde dolaştığunnuz zaman ilginç manzaralarla karşılaşabilir, farklı fotoğrafları arşivinize ekleyebilirsiniz.
17
Ulusal Gandhi Müzesi / Yeni Delhi
Gandhi hakkında bilgi almak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken müzelerdendir. Hakkında birçok şey öğrenebileceğiniz bakımlı bir yerdir. Mutlaka gelinmeli...
18
Red Fort (Lal Quila) / Yeni Delhi
İçeri girerken hintli askerlerin nöbet tuttuğunu göreceğiniz bir kaledir. Büyük ve etkileyici kalede gezmekten çok keyif alacak, tarihin içerisinde hissedeceksiniz. Mutlaka uğranmalı...
19
Sai Baba Temple / Yeni Delhi
Delhi'nin çok ünlü bir tapınağıdır. Temiz ve özenli bir yerdir çok güzel bir mimariye sahiptir. Çocuğunuzla beraber mutlaka ziyaret edillmesi gereken yerlerdendir.
20