Cristiano Ronaldo Hakkında Bilmedikleriniz

23 Mart 2019

Ronaldo, hızlı koşmasından dolayı çocukken ona “Arı” lakabı takılmıştı.
1
15-16 yaşlarındayken yoğun bir kalp ağrısıyla doktora giden Ronaldo’nun tahliller sonucu ciddi bir kalp rahatsızlığı olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine kalbinden ameliyat olan Ronaldo, doktorun futboldan uzak durması gerektiğini söylemesine rağmen o, iyileşir iyileşmez futbol sahasına koştu. Bu hastalık Ronaldo’yu hiçbir zaman kötü yönde etkileyemedi.
2
Ronaldo babasını alkolden kaybedip, kardeşini de uyuşturucu batağından gördükten sonra alkolün, uyuşturucunu ve sigaranın her zaman düşmanı oldu.
3
Ronaldo’nun ismi, ABD’nin eski başkanı Ronald Reagan’dan esinlenerek koyuldu. 
4
Ronaldo, Portekizli olmasına rağmen İspanyolca müziklere büyük bir düşkünlüğü var. Bir numaralı şarkıcısı ise Porto Rikolu Luis Fonsi’dir.
5
Ronaldo’nun dünyadaki en büyük hayran olduğu kişi Hollywood yıldızı Angelina Jolie’dir. Ona o kadar büyük bir hayrandır ki Angelina Jolie ile eşini bir akşam yemeğe çıkarmak istiyor.
6
Neredeyse her futbolcu gibi o da PlayStation hastası. Ancak onun bu hastalığı diğerlerine göre daha büyük çünkü her zaman bir tane arabasında ve bir tane de çantasında PlayStation taşıyor.
7
Ronaldo’nun her zaman en büyük hayranlık duyduğu kişi futboldan değildi. Onun idolü her zaman Süperman’di.
8
Ronaldo, maçların devre arasında dahi elinden topu düşürmez. Soyunma odasında ilk yarı değerlendirilirken topu ayağından ayırmaz.
9
Ronaldo, her maç sahaya farklı bir saç tarzıyla çıkar. Hatta neredeyse tüm maçların ikinci yarılarında bile farklı bir saç tarzıyla çıkar.
10