Çok Bilinmeyen Google Hizmetleri

03 Ağustos 2015

Google Ngram viewer ile belirli kelimelerin popülerlik derecesini öğrenebilirsiniz. 1800 yılından 2008 yılına kadar kitaplarda kullanılan kelimelerin popülerliğini ölçebilirsiniz.
1
Google Art Project ile dünyanın her yerinden sanat eserlerini görüntüleyin. Google Art Project size dünyanın her yerinden ünlü sanat eserlerini görebilmenizi sağlamaktadır.
2
Hesabı paylaşıp bahşişi hesaplamanıza yardımcı olur. "Tip calculator" şeklinde arattığınızda gelen ekranda "Bill" yazan kutucuğa hesabı "Tip" yazan hesabın yüzde kaçı oranında bahşiş bırakmak istediğinizi ve "Number of people" yazan yere de kaç kişi olduğunuzu girip hesaplattığınızda sağ tarafta sırasıyla kişi başına düşen bahşiş ve kişi başına düşen hesap miktarı gözükecektir.
3
Eposta'nızda filtreleme yapmak istiyorsanız "Adınız + herhangibirşey.gmail.com'a" kaydolup istemediğiniz epostalar için özel bir klasör oluşturun.
4
Legolarla oynamak [url=buildwithchrome.com]buildwithchrome.com[/url]'u ziyaret edin ve legolarla istediğiniz her şeyi inşa edin.
5
Eski Google Doodle'larını inceleyebilirsiniz. Arama kutusunun altındaki "Kendimi şanslı hissediyorum"a tıklarsanız eski Google Doodle'ları arasında gezinebilirsiniz.
6
Tonlarca güzel yazı tipine erişmek mümkün.  Bunun için "www.google.com/fonts" sitesi üzerinden dilediğinizi ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
7
Atari Breakout oynayın. Bu Google adresinden dilediğiniz görsele tıklayıp oynamaya başlayın.
8
Orta Dünya'yı görün. Orta Dünya'yı keşfe çıkmak için bu sitesini ziyaret edin.
9
Zerg Rush oynayabilirsiniz. İşinizin arasında bu oyunla küçük bir mola verin.
10
Google Translate'de semboller çizip başka bir dile çevirtebilirsiniz.
11
Sizi belirlediğiniz sürede uyarması için zaman tutun.
12
Google Sky üzerinden NASA Uydurının ve Hubble Teleskopunun çektiği fotoğraflara ulaşabilirsiniz. 
13
Google'ın bu adresi size düğün planlarınızda yardımcı olmaktadır.
14
Google'da "yiyeceğin adı" vs "yiyeceğin adı" şeklinde arama yaparak sevdiğiniz yiyeceklerin içindeki besin değerlerini karşılaştırabilirsiniz. 
15