Çocuklara Fark Ettirmeden Sevişme Yolları

27 Kasım 2015

Anne duygusunu tattıktan sonra hayatınıza farklı sorumluluklar ve duygular girecektir. Bu farklılığın bazen güzel bazen de kötü yanları olacaktır. Özellikle cinsel hayatınız bu süreçten çok fazla etkilencektir.
1
Çocuğunuz doğduktan bir süre sizinle beraber yatar ve bu alışkanlığı bir süre daha devam eder. Bu da doğrudan seks yaşamınızı olumsuz etkilemektedir. Bebeğiniz büyüdüğü zaman da sevişirken kendisine yakalanma endişesi mutlaka yaşarsınız. 
2
Bunlardan dolayı, seks hayatınızın bitmiş olduğu düşüncesine hemen kapılmayın. Biraz çaba ve dikkat ile seks hayatınız devam edebilirsiniz. İşte önerilerimiz...
3
İlk önerimiz yatağa erken gitmenizdir. Çocuğunuzu uyuttuktan sonraki zamanınızı evinizi toparlamakla uğraşarak, cinsel yaşamınızı erteliyor olabilirsiniz. İşlerinizi tamamlayıp, çocuğunuzu uyuttuktan sonra da seks için çok fazla enerjiye sahip olamazsınız.
4
Sizin için önerimiz, çocuğunuzu uyutur uyutmaz yatağa gitmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu şekilde hem seks için yeterli enerjiniz olur hem de uyku düzenizi fazla etkilemeden eşinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.
5
Diğer bir önerimiz de kapıyı kitlemenizdir. Çocukların kapalı kapılara inancı olmadığını unutmayın çünkü içeride anne ve babası olan çocuk, kapı çalmadan içeri girmesinde sakınca olmadığını düşünür. Kapı kitleme alışkanlığınızı sadece yatak odasında değil, banyo gibi diğer özel alanlarınız için de alışkanlığa çevirin.
6
Özel alan algısını çocuklarınıza aşılarsınız. Kapınızın önüne geldiğini hissederseniz, hemen toparlanmalısınız. Sizi bu halde görmesine kesinlikle izin vermeyin.
7
İlişkinize eski heyecanını tekrar kazandırabilmeniz için yaratıcı olmanız gerekir. Sabah erken saatlerde beraber duş alabilirsiniz. Cinselliği sadece yatak odasında değil evin başka yerlerinde yaşayabilirsiniz. Çocuklarınız uyanmadan önce sabah seksi yapmak her ikinize de iyi gelecektir. Hızlı olacağınız için cinsel hayatınız renklenebilir. 
8
Boş anıızı değerlendirmelisiniz ve spontane olmanızda fayda vardır. Ancak planlı olmak işinize yarayabilir. Eşinizle özel vakit geçirmek için farklı planlar yapabilirsiniz. Otel programı yapın ve mükemmel gecenin heyecanını yaşayın. Çocuğunuzu aile büyüklerinize 1 gecelik bırakın ve ilişkinizi canlı tutun.
9
Ne kadar önlem alırsanız alın, istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çocuğunuza yakalandığınız zaman, nasıl davranacağınızı düşünün ve sakinleştirmek için bir konuşma yapın. Konuşma sırasında durumu normalleştirmeniz gerekir. Güven problemi yaşatmamaya özen gösterin.
10