Çocuklar İçin En Güzel Tatil Rotaları

17 Ağustos 2015

Ihlara Vadisi Merdivenlerinden İnin
Çocuklarınızla 394 merdivene sahip olan Ihlara Vadisi'nden inme zevkini yaşamalısınız. Çocuklarınız merdivenden inmeyi başardığından dolayı kendine güvenleri biraz daha artacak.
1
Deniz Korkusu Yaşamadan Kızkalesi'ne Varmak
Yetişkinlere göre küçük, çocuklara göre büyük dalgaları aşarak, deniz korkusunu yenmesi için çocuklarınızla Kızkalesi'ne gidebilirsiniz.
2
Kapadoka'da Güneş Doğarken Balon Turu Yapın
Bembeyaz bulutlara dokunacakmış gibi yaklaşmak, çocuklarınızın çok hoşuna giderken yükseklik korkularını bir kenara bırakıp anın keyfini çıkarabilirler.
3
Ayder Yaylası'ndan Doğayı İzlemek
Çocuğunuza unutulmaz bir doğa harikasını izlettirmek için Ayder Yaylası'na gelmelisiniz.
4
Efes Antik Kenti'nin Tarihi Yollarında Dolaşmak
Çocukların hayal dünyasının çok ötesinde olan bir yerdir. Çocukların merak duygusunu geliştirmk için en iyi noktalardan biridir.
5
Saklıkent Kanyonu'ndaki Zorlu Yolları Aşın
Zorlu yürüyüş parkurlarında, kayaların arasından geçerek, azgın suları aşarak yolunuza devam etmelisiniz. Yardımlaşmayı çocuklarınıza öğretmek için harika bir yer.
6
Gaziantep Hayvanat Bahçesini Ziyaret Edin
Türkiye ve Ortadoğu'nun en büyük hayvanat bahçesidir. Çocukların hiç görmedikleri hayvanlarla tanışabilecekleri ve hayvan sevgilerinin artacağı yerlerden biri.
7
Van Gölü'nde Balık Tutun
Çocuğunuzun çok seveceği bir aktiviteyi Türkiye'nin en büyük gölünde yapmasını sağlayın.
8
Çanakkale Şehitliğine Götürün
Bir ebeveynin çocuğunun mutlaka götürmesi gereken yerlerden biridir. Çanakkale şehitliğine götürerek vatan sevgisi kazandırın ve atalarının yılmadan vatan için neler yaptıklarından bahsedin.
9
Hasankeyf'te Tarihe Sahip Çıkma Bilincini Kazandırın
Yok olmadan önce sayılı günler kalmasına rağmen, tarihimize sahip çıkmadığımız mekanlardır. Çocuklarınıza gösterin ve tarihe sahip çıkmadığımızdan bahsedin.
10