Cinsel İsteksizliğe Bitkisel Tedavi

09 Temmuz 2015

Cinsel isteksizlik son yılların insana verdiği en büyük zararlardan tekidir. Çünkü ortam gereği insanoğlu kendi özünden koparak bir yarış içine girmiş durumda. Bu yarışta ilk kaybedilen şey ise sağlıktır. Sağlığı etkileyen bu faktörlerin başlıcaları şöyle;
• Çok kullanılan bazı ilaçlar
• Kalp-damar hastalıkları ve kalp yetmezliği
• Diğer hastalıklar (diyabet, tiroit sorunları, böbrek-karaciğer sorunları, ağrı)
• Öfkeli, endişeli veya depresif bir ruh hali
• Aşırı stres
• İlişki sorunları
• Teknoloji
• Yaşlanma süreci
• Yetersiz zaman
1
Bu saydığımız başlıca problemler sonucunda kişi bedensel ve cinsel sağlığından oluyor. Cinsellikte önce cinsel güçsüzlük baş gösteriyor. Cinsel güçsüzlük özgüven kaybına neden olduğu için zamanla cinsel isteksizlik meydana geliyor. Cinsel isteksizlikte zamanla psikolojik sorunlara yol açıyor. Peki bu dönemde bu kadar problemle uğraşmadan doğal yollarla bu hastalıktan kurtulmaya ne dersiniz?
2
Meyan Kökü
Beyin-damar hastalığı, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları olan kişilerin tüketmesi önerilmeyen meyan kökü, vücutta özellikle yaralara iyi geliyor. Ağız içi yaraları ve mide ülseri gibi yaraların iyileşmesinin en büyük yardımcısı. Bunların dışında sodayla birlikte tüketilen meyan kökü, cinsel hormonların salgılanmasını tetikleyerek cinsel isteksizliğe ortadan kaldırıyor. Bunun için isterseniz meyan kökü çayından isterseniz balından yararlanın.
3
Vanilya
Vanilya, ateş düşürücü ve hazmı kolaylaştırıcı gibi birçok küçük rahatsızlığa iyi gelse de genel de sinirleri yatıştırarak rahatlamayı sağlar ve vücudu güçlendirir. Asıl yarar sağladığı alan ise cinsel yaşamdır. Yüksek afrodizyak etkisiyle cinsel isteksizliği hayatınızdan çıkarır ve cinsel güç ile performansınızı artırır.
4
Yasemin Çiçeği
İtalyan yasemini, sarı yasemin veya yaban yasemini olmak üzere üç çeşidi bulunan yasemin çiçeğinin özellikle çayı tüketiliyor. Sinirleri yatıştırarak uykusuzluk probleminizi çözer ve stresi üzerinizden siler atar. Bu özelliğini çayın yanı sıra elde edilebilen uçucu kokusuyla da yapabiliyor. Vücudu rahatlatan bir özelliği olan yasemin çiçeği cinsel yaşamı da şekillendiriyor. İçeriğindeki etkin uyarıcılar sayesinde cinsel isteksizlik yerini şehvet ve haza bırakıyor. Sağlıklı bir cinsel yaşam için yasemin çok önemli bir bitki.
5
Tarçın
İçerdiği sinamaldehid, sinnamil asetat ve sinnamil alkol adlı bileşenleri sayesinde alternatif tıbbın vazgeçilmez bitkisi. Kişinin sağlığında hayati bir önem taşıyan tarçın, sadece toz halinde tüketilmiyor. Yağıyla en başta koku yapan bakterileri yok ederken, evinizdeki sinekleri ve mutfağınızdaki karıncaları kovar. Çayıyla da özellikle bağırsak ve ağız sağlığı için çok önemli. Bunların dışında tarçının cinsel yaşama çok büyük katkısı var. İçerisinde bulunan afrodizyak etki sayesinde cinsel isteksizliği giderip cinsel güç ve performansı tetikliyor. Ayrıca adet dönemi sendromu yaşamanızı engeller.
6
Süsen Otu
Genel anlamda vücudu rahatlatan bir yapıya sahip olan süsen ot, özellikle yaraların iyileşmesinde büyük rol oynar. Mide, bağırsak ve nefes yollarındaki rahatsızlıkların iyileşmesinde büyük fayda sağlıyor. İçeriğindeki yüksek afrodizyak etkiyle cinsel isteksizliği ortadan kaldırıyor. Daha tatminkar bir cinsel ilişki için en ideal bitkilerin başında geliyor. Ayrıca bu bitki, kadınlarda görülen beyaz akıntıyı da kesiyor.
7
Hardal Çiçeği
Beyin ve akciğerde kan toplanmasını engelleyen bir özelliği olan hardal, zehirlenme gibi birçok durumda da tercih edilen ilk bitki. Ayrıca hekimlikte beyaz, siyah, hardal ruhu, hardal kağıdı ve hardal banyosu olmak üzere beş farklı şekilde kullanılıyor. Bunların yanı sıra hardal çiçeğinin yağı özellikle bel boyun ve diz ağrıları için çok önemli. Ayrıca hardal vücudun işleyişindeki büyük katkılarının yanı sıra cinsel bezlerin işleyişini hızlandırır. Bu hızlandırma sayesinde salgılanan cinsel hormonlar cinsel isteği artırarak cinsel yaşamınızı destekler.
8
Kadınlarda yaşanan cinsel isteksizlikte fizyolojik ve psikolojik birçok etmen rol oynuyor. Günlük hayatın stresiyle başlayan sorunlar birbiri ardına devam ederek cinsel yaşamı tehdit etme noktasına kadar geliyor. Kadınların erkeklere oranla cinsel yaşamı daha hassastır. Bu nedenle en küçük bir problem bile kadının cinsel isteğini olumsuz etkiliyor. İşte kadınların en çok yaşadığı cinsel isteksizlik sorununu giderecek bitkisel kür tarifi;
9
Bitkisel Kür İçin Gerekli Malzemeler
* Kuru İncir
* İğde Çiçeği
Hazırlanış ve Kullanımı:
Kuru incirin içerisine 7 adet iğde çiçeğini koyun. Bunu sabah, öğle ve akşam ve gece yatmadan önce olmak üzere günde dört kez tüketin. Böylece günde 4 incir ve 28 iğde çiçeği yemiş olacaksınız. Bu da sizi 1 hafta da cinsel isteksizliği tamamen giderilmiş, dinç bir yapıya dönüştürecek.
Not: İğne çiçeği mayıs ve haziran aylarında çıktığı için bu aylarda bu kürü uygulayabilirsiniz. Aktarlardaki kuru iğde çiçeği bu kür için herhangi bir fayda sağlamayacağı için kullanmayın.
10