Cinsel Gücü Artırmanın Yolları

08 Temmuz 2015

Günümüzde cinsel güçsüzlük, çığ gibi büyüyor. Çağımızın getirdiği sağlıksız yiyecekler, stres, yorgunluk vb. birçok etken bu hastalığın kapınızı çalmasına neden oluyor. Tüm insanlığın ortak bir problemi olacak duruma kadar gelen bu hastalıkla mücadele etmek için size en doğal çözüm yollarını sunuyoruz. 
1
Düzenli Uyku
Dinç bir beden için iyi bir uyku olmazsa olmazdır. Yapılan araştırmalar sonucu yetişkin bir bireyin günlük 7 ile 9 saatlik bir uyku süresi olmalı. Eğer dinlenmiş bir bedeniniz olmazsa cinsel istek ve gücünüz dilediğiniz düzeye çıkaramazsınız.
2
Beslenme
Cinsel güç için her şeyden önce çok iyi beslenmelisiniz. Cinsel ilişki de bedeninizin kaybedeceği vitamin ve mineralleri iyi bir beslenmeyle geri almalısınız. Ayrıca cinsel gücü artırıcı ve afrodizyak besinleri tüketmelisiniz. 
3
Koku
İyi bir koku iyi bir cinsel ilişkinin ilk adımıdır. Kişideki güzel bir parfüm kokusu, karşı cinsin cinsel dürtülerini artırır.  Bu da doğal olarak performans ve gücü artırır. O nedenle cinsel ilişkiye girmeden önce eşinizin beğendiği parfümü sıkarsanız ilişkiniz daha canlı geçecektir.
4
Kendini Beğenme (Barışık Olma)
Cinsel ilişkideki verimliliğin en büyük etkenlerinden teki kendini beğenmedir. Kişi kendini beğeniyor ise ilişkide istediği performansı ve gücü gösterebilir. Eğer kişi kendini beğenmiyor ise istediği güç ve performanstan uzak kalır. Böylece kişi kendini ispatlayamadığı için özgüvenini tamamen kaybeder ve cinsel ilişkiden uzaklaşır.
5
Egzersiz
Fit bir vücut sağlam bir cinsel hayatı işaret eder. Bu fit vücuda da düzenli bir egzersizle ulaşabilirsiniz. Egzersiz yaptığınızda salgılanan endorfin ile beyninizdeki mutluluk hormonları tetiklenir. Mutlu bir beyin ile dinç bir vücut cinsel gücün temel anahtarıdır. 
6
Sigara ve Alkolden Kaçının
Sigara ve alkol, cinsel hayatı bitiren en büyük iki etkendir. Bu iki etkende sperm ve yumurtalıkları öldürdüğü gibi cinsel isteği de yok etme noktasına getiriyor. Eğer sağlam bir cinsel hayatınız olsun istiyorsanız sigara ve alkolden kaçının.
7
Müzik
Mutluluk hormonlarını tetikleyen ve enerji veren müzik cinsel gücün artırmada çok büyük bir etkiye sahip. Ancak müzik, ruhunuza hitap eden eğlenceli ise sizin mutluluk hormonlarınızı tetikler. Ama çok duygusal müzik mutluluk hormonlarınızı tetiklemediği gibi sizi cinsel yaşamdan da uzaklaştırır. 
8
Fazla Kilolar
Kadın ve erkek içinde fazla kilo cinsel gücü öldürüyor. Çünkü aşırı kilo bedende ciddi hastalıklara yol açar. Özellikle kalp ve damarlara hasar veren fazla kilolar cinsel hayatınızı elinizden alıyor. İyi kan pompalayamayan kalp ile damarlardaki tıkanmalar ve sertleşmeler cinsel isteği ve gücü olumsuz etkiliyor.
9
Kullandığınız İlaçlar Cinsel Yaşamınızı Etkiliyor
Sürekli kullandığınız bir ilaç varsa bunun cinsel hayatınıza nasıl yansıdığını araştırın. Özellikle çoğu kalp ilacı, yüksek tansiyon için kullanılan haplar ile depresyon tedavisinde kullanılan haplar iktidarsızlık yaratabiliyor. 
10