Çin Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

16 Aralık 2015

Mutianyu Çin Seddi / Pekin
Güvenlik için yaptırılan Çin Seddi, görülmeye değer, güzellikler arasındadır. Yaşlılar için zor olsada, gençler için mükemmel bir yürüyüş alanıdır. Hediyelik eşya ve fotoğraf çekmeden gelmeyin.
1
Qin Terra-Cotta Savaşçıları ve Atları Müzesi / Xi'an
Ordunun sembolik yapısıdır. Kralın heykelleri, mezarları gibi başarılı sanat eserlerinin bulunduğu harika bir müzedir. Görmeden gelmemeniz gerekir.
2
Hong Kong Skyline / Hong Kong
Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzel yerlerdendir. Binalar ve ışık gösterileri ile fark yaratan bir manzaradır. Mutlaka görülmeye değer.
3
Jiuzhaigou Natural Reserve / Jiuzhaigou County
Çok güzel şekilde düzenlenmiş bir parktır. Özellikle sonbahar mevsiminde muhteşem görünüyor. Restoranları ve yemekleri ile unutulmayacak bir gün yaşarsınız.
4
The Great Wall at Badaling / Yanqing County
Binlerce yıl öncesinde, insan tarafından yapılmış etkileyici bir eserdir. Bu insanlık harikası ürün, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
5
Victoria Peak (The Peak) / Hong Kong
Hong Kong'un en yüksek noktalarındandır. Gökdelenler ile kendinizi aynı seviyede hissedebiliyorsunuz. Gecesi ve gündüzü ayrı güzelliktedir. Mutlaka görün deriz.
6
The Bund / Şanghay
Muhteşem manzara kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
7
Yiheyuan Yaz Sarayı / Pekin
Gidilmesi ve gezilmesi gereken yerlerdendir. Buradan alışveriş yaparken dikkatli olun. Para üstünüzü alırken, tatvan paralarını size iteleyebilirler. Dikkatli olun.
8
Star Ferry  / Hong Kong
Denizin huzurunu çok yakından hissedeceğiniz, nostalji vapur ile yolculuk yapmak, şehrin en iyilerindendir. En az 1 kere olsa da denenmeli.
9
Gaint Panda Breeding Research Base / Chengdu
Pandalarla mükemmel bir deneyim yaşamak, çok güzel bir deneyim olacaktır. Yaşam alanlarında sevimli pandaları ziyaret ederek keyifli dakikalar yaşayın.
10
Büyük Buda / Hong Kong
Teleferik ile ulaşabileceğiniz, cam kabini ile mükemmel manzarasını izleyebilirsiniz. Büyük Buda'nın mistik havasını hissedeceksiniz. Bol bol dua edip, resim çekebileceğiniz, en önemli gezilecek yerlerdendir.
11
Hong Kong Tramways / Hong Kong
Çok keyifli ulaşım aracıdır. Kesinlikle üst kata oturun ve yavaşca ilerleyen otobüsten, şehrin en güzel fotoğraflarını çekebilirsiniz.
12
Cennet Tapınağı / Pekin
Pekin'in önemli mekanlarındandır. Geniş bir alana yayılmış olan tapınağı görmeden şehirden ayrılmamanızı öneririz.
13
Victoria Harbour / Hong Kong
Hong Kong, gezilecek ve görülecek en güzel şehirlerdendir. Turistlerin alışveriş yapmak için akın ettiği ve mükemmel manzarası karşısında etkilendiği yerlerdendir. Mutlaka görülmesi gerekir.
14
West Lake / Hangzhou
Çin'in en güzel şehirlerindendir ve bu durumda gölün rolü büyüktür. Doğa ve manzarası ile insanları büyüleyen bir yerdir. Tekne gezisine katılmayı ihmal etmeyin.
15
Mt. Huangshan / Huangshan
Büyüleyici bir dağ manzarası ile hariika bir yerdir. Çin'deki önemli yerlerdendir ama merdivenleri sizi yorabilir. Şiddetle tavsiye edilen yerlerdendir.
16
Lantau Island / Hong Kong
Teleferik ile adayı turlayarak, yeşilin her tonunu görmeniz mümkündür. Huzurlu ve güzel bahçeleriyle unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.
17
Saray Müzesi / Pekin
Çin hanedanlarının yaşamlarını anlatan bir müzedir. Görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. 
18
Nan Lian Bahçesi / Hong Kong
Şehrin içerisinde nefes alabileceğiniz yerlerden biridir. Çin çayının tadına burada bakabilirsiniz. Sakin ve huzurlu olan bu bahçeye uğramadan gitmeyin.
19
Jinshanling Great Wall / Luanping County
Büyüleyici bir manzarayı izlemek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerdendir. Sakin ve huzur dolu bir yürüyüştür. 
20