Cilt Bakımı Hataları Hakkında Her Şey

04 Eylül 2015

Yüzünüzü çok yıkamanın iyi olduğu ne kadar çok çok söylense de yanlış bir davranıştır. Sürekli cildi temizlemek veya yıkamak, cildin doğal dengesini bozar. Sadece gerektiği zaman temizlemelisiniz.
1
Yüzünüze uyguladığınız bakım ürünlerini, boynunuza uygulamayı ihmal etmeyin. Yüzünüze uygulayıp, boynunuza uygulanmayan her ürün, boynu kötü etkiler. Boyun daha hızlı yaşlandığı için, kesinlikle ihmal etmemelisiniz.
2
Sigara dumanında bulunan kimyasal ürünler, gözeneklere işleyerek erken yaşlanmasını ve kendini yenileme özelliğini etkilemektedir. Sigaradan uzak durmaya çalışmalısınız ve C, E vitaminlerini içeren, antioksidanlı nemlendirici krem kullanmalısınız.
3
Makyaj bazlı ürünleri kullandıktan hemen sonra fondöten uygulamayın. Makyaj bazınızın emilmesini bekleyin ve bunun için 60 saniye yetmektedir. Aksi taktirde, fondötenizi inceldir, kapatıcılığını ve kalıcılığını azaltmaktadır. Emilmesini bekleyecek zamanınız yoksa eğer, peçete yardımıyla fazlalığı alıp fondöten kullanabilirsiniz.
4
Başkasına iyi gelen cilt ürünleri, sizin cildinize iyi gelmeyebilir. Her maske veya cilt ürünü, size uymayabilir. Kendi cilt tipinize göre seçmelisiniz
5
Bacaklarınızı traş ederkeni sabun veya vücut şampuanı kullanmak yerine, kadınlara özel traş kremleri ve jellerini kullanarak tahrişe yol açmamış olursunuz. 
6
Cildinize gün içinde birden fazla peeling yaparak, cildin doğal koruyucusu olan lipid yağ bariyerlerini ortadan kaldırmayın. Gün aşırı yüzünüzü ovalak, ölü hücrelerden arındırmak için jelleri tercih etmelisiniz.
7
Sürekli kullandığınız cilt ürünlerinizi değiştirerek, yüzünüzü deneme tahtası gibi kullanmayın. Cildinizin istediklerine göre ürünleri değiştirmelisiniz.
8
Piyasadaki ürünlerin satılması için, organik adı altında satışa sunulmaktadır. Dikkat edilmesi gereken asıl nokta, "organik" değil de "Sertifikalı Organik Ürün" olmasına dikkat etmelisiniz.
9
Sivilcilerinizi gördüğünüz anda sıkmak, çok büyük izlere ve sıkıntılara yol açabilir. Bundan dolayı dermatoloğa gidip, cihazları kullanarak sorunları azatabilirsiniz.
10