Cildinizi Soğuktan Korumanın Yolları

06 Kasım 2015

Dermatoloji uzmanları kış mevsiminde cilt sağlığına çok dikkat edilmesi gerektiğinin önemini vurguluyorlar. Özellikle kışın soğuktan kuru ciltlerin daha çok etkileneceğini belirten uzmanlar bunun için, kuru cilde sahip kişilerin losyon ve sabun içermeyen ürünler kullanması gerektiğini söylüyorlar.
1
Daha çok soğuk ve karlı havalarda dışarı çıkmak zorundaysanız, cildinize mutlaka jel tipi temizleyiciler uygulamalısınız. Böylelikle ölü derinin cildinizden atılmasını sağlamış olursunuz.
2
Sadece kışın değil her zaman cildinizi besleyici değeri yüksek olan, cilt bakım ürünleriyle beslemelisiniz. Ancak kışın bu tarz cilt ürünlerini cildinize uygulamadan asla dışarı çıkmamalısınız. Aksi halde soğuk cildinizi tahriş ederek, zarar görmesine neden olabilir.
3
Bu uygulayacağınız yöntemlerle cildinizi daha sağlıklı ve dış etkenlerden zarar görmekten kurtarabilir, sağlıklı ve güzel cildinizin keyfini çıkartabilirsiniz.
4
Soğuk cildinizi nasıl mı etkliyor? Derinizin kan dolaşımı yavaşlayarak, cildin ihtiyacı olan antioksidan ve besleyici vitaminlerin alınması zorlaşır. Daha sonra da cilt kurumaya başlar.
5
Cildiniz kuruduktan sonra ki adım ise yağ kaybıdır. Bunun için özellikle kışın cilt bakımınızı mutlaka yaptırmalısınız. Aksi halde ışıltısını kaybetmiş, sağlıksız bir cilde sahip olursunuz.
6
Soğuktan cildinizi korumak için yapacağınız bir diğer yöntem de cildiniz için yağlı kremler kullanmaktır. Bu kremleri düzenli olarak mutlaka cildinize uygulamalısınız.
7
Ancak yağlı kremleri kullanırken dikkat etmeniz gereken, cildinizde herhangi bir alerjiye sebep olmayanlarını tercih etmelisiniz.
8
Cildinizi korumak için mümkün olduğunca soğuk ve karlı havalarda çok dışarı çıkmamaya özen göstermelisiniz.
9
Soğuk ve karlı havalarda özellikle cildinizde oluşan uyuşukluk cildinize inanılmaz zararlar vermektedir. Bunun için dışarı çıkacaksanız bile çıkmadan önce mutlaka nemlendirici kreminizi sürmelisiniz.
10