Çikolatasıyla Ünlü Şehirler

18 Ekim 2015

Köln : Almanya'nın Köln şehrinde, dünyanın en iyi çikolaya markalarından olan Stollwerck üretilmektedir. Ayrıca çikolata müzesi bulunmaktadır.
1
Valrhona : Fransa'dan sadece şarap değil çikolatada getirilir. Lyon'a sadece bir saat mesafede bulunan çok lezzetli bir çikolatadır.
2
Pennsylvania : Hershey çikolatasını duymayan kaldı mı? Amerika Pennsylvania'da üretilen lezzetli çikolatalardandır.
3
New York : Marie Belle, Li-Lac, Chocolate Bar ve Richart Design et Chocolat gibi dünyaca ünlü markaların üretimi New York'ta yapılmaktadır.
4
Villajoyosa : İspanya'da bulunan Villajoyosa şehrinin çikolata kaynakları, 18. yüzyıldaki kakao çekirdekleri ihracatına dayanır. Çikolatalar arasında en lezzetli olan Valor, buradan çıkmaktadır.
5
San Francisco : Ghirardelli, XOX Truffle, Richart San Francisco, Cocoa Bella, TCHO, Coco-Luxe, Michael Tecchiuti gibi ünlü çikolata markaları San Francisco'dan dünyaya yayılmaktadır.
6
Oaxaca : Meksika, çikolata cennetidir. En lezzetli çikolataların çıktığı şehirdir ve hepsi el yapımı olarak üretilmektedir.
7
Barcelona : Museo de La Xocolata, dünyanın en eski çikolata markasıdır ve çıkış şehri Barcelona'dır. Chocolate a la Taza ve Chocolates Amatller gibi markaların çıktığı yer Barcelona'dır.
8
Zürih : Nestle, Toblerone, Treusch, Lindt ve Sprungli gibi markaların hepsi İsviçre'nin Zürih şehrinde bulunuyor. 
9
Godiva : Belçika'nın Brüksel şehrine bağlı olan ve ismini aldığı Godiva bölgesi'nde markanın fabrikaları bulunmaktadır. Şüphesiz ki dünyanın en iyi ve lezzetli çikolata markasıdır.
10