Cezayir'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

01 Şubat 2016

Afrika Notre Dame Katedrali / AlgiersZiyaret edilebilecek güzel kiliselerdendir. Konumu, manzarası ve mimarisi ile nefes kesici güzellikteki kiliseyi görmeli, fotoğraf çekmelisiniz.
1
Le Jardin d'Essai du Hamma / Algiers
Kusursuz bahçede, güzel havanın keyfini çıkarmadan kesinlikle ayrılmayın. Aileniz için uygun olan bu parkta ister dolaşabilir, isterseniz kafelerde oturabilirsiniz.
2
Kasbah of Algiers / Algiers
Cezayir'e yolunuz düşerse kesinlikle yaşanması gereken bir deneyimdir. Kafa karıştırıcı, tarihi sokaklar arasında dolaşırken, heyecanlanmamanız elde değil...
3
La Grande Poste d'Alger / Algiers
Fransız mimarisinin güzel örneklerinden biri olan ve şehrin simgesi haline gelen görkemli bir yapıdır. Şimdilerde postane olarak çalışan etkileyici binayı mutlaka görmelisiniz.
4
Fort Santa Cruz / Oran
Muhteşem manzaraya sahip olan yerlerdendir. Körfez ve deniz manzarası ile büyüleyici yeri kesinlikle görmelisiniz.
5
Memorial du Martyr / Algiers
Cezayir'in Fransızlara karşı verdikleri özgürlük mücadelesindeki şehitler adına yapılan yapıttır. Görülmeye değer manzaraya sahip olan yapıttır ve ziyaret etmeden ayrılmayın.
6
Le Bastion 23 - Palais des Rais / Algiers
Şehrin ziyaret edilmesi gereken, güzel manzaraya sahip saraylardan biridir. Etkileyici ambiansını görmeden ayrılmayın.
7
Tombeau de la Chretienne / Algiers
Görülmesi gereken, muazzam manzaraya sahip olan ilginç Roma Anıtı'dır. Görkemi ile büyüleyen yere gelmeden Cezayir'den ayrılmayın.
8
Tipisa Archaelogical Park / Tipisa
İyi korunmuş, nedes kesici bir arkeolojik yerdir. Dalgaların sesini dinleyerek, huzuru bulabileceğiniz yerdir. Kalıntılarını görmeden ayrılmayın.
9
La Rue Didouche Mourad / Algiers
Restoranların, kafelerin ve çok sayıda dükkanların bulunduğu, alışveriş yapılacak çok güzel caddelerdendir. Mutlaka görülmeli ve gezilmelidir.
10
Chapelle de Santa Cruz / Oran
Şehrin en güzel manzarasını izleyebileceğiniz yerde bulunan, kusursuz bir kilisedir. Görünümü ile büyülenebileceğiniz, tüm şehri görebileceğiniz yere mutlaka gelmelisiniz. Fotoğraf makinenizi unutmayın.
11
Musee National du Bardo / Algiers
Çiniler ile süslenen, bina ve avlulardan oluşan harika bir koleksiyondur. Dokuma halılar, el yapımı kilimler ve ilginç sergilerin bulunduğu farklı bir yerdir. Kesinlikle görülmelidir.
12
Citadelle et Palais El Mechouar / Tlemcen
Restore edilen sarayın, iç görünümüne bayılacaksınız. Kadın kostümlerinden oluşan sergisini gezmeli, bahçesinde zaman geçirebilirsiniz.
13
Le Musee National Des Beaux Arts / Algiers
Kaçırılmaması gereken, çok güzel bir müzedir. Heykelleri ve tablolarını görebilir, içerisinde gezebilir, manzarasını izleyebilirsiniz. Limanın fotoğraflarını çekmeden ayrılmayın.
14
Monument Aux Morts / Constantine
Şehrin en güzel manzarasına sahip olan yerlerindendir. Yükseklik korkusu olanlar için fazla önerilmeyen yeri görmelisiniz.
15
Timgad / Batna
Sessiz, sakin ve turistik bir bölgedir. Eski şehir kalıntılarını bulabileceğiniz, mükemmel bir atmosfere sahip olan yeri ziyaret etmeden ayrılmayın.
16
Musee de I'Armee / Algiers
Kusursuz askeri müzelerdendir. Savaştan kalma eşyaların sergilendiği, Cezayir hakkında çok fazla bilgi sahibi olacağınız yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmeli...
17
Le Port de Sidi Fredj / Algiers
Cezayir'de tatil bölgesi arayanlar ve çocuklu aileler için harika bir öneridir. Çevresinde park ve kafelerin olduğu, rahat rahat yürüyüş yapabileceğiniz sahilin bulunduğu yerdir. 
18
Museum of Modern Art Algiers / Algiers
Hem eserleri hem de terası harika manzaraya sahip olan yerlerdendir. Cezayir'e gelip de buradan deniz manzarasını izlemelisiniz. Mimarisine bayılacaksınız.
19
The Royal Mausoleum of Mauretania / Tipasa
Roma kalıntıların görmek isteyenlerin, uğraması gereken yerlerdendir. Mimarisini inceleyebilir, aileniz ile beraber çevresinde piknik yapabilirsiniz.
20
La Gare d'Oran / Oran
Cezayir'in, geleneksel tarzı ile dikkat çeken, tren istasyonudur. Tarihi binasına bayılacaksınız. Görmeden kesinlikle ayrılmayın.
21
Ketchaoua Mosque / Algiers
Eşsiz bir mimari ve bulunduğu konum ile Cezayir'in görülmesi gereken yerlerindendir. Osmanlı Dönemi'nden kalma yapıyı ziyaret etmelisiniz.
22
Cathedrale du Sacre Coeur / Algiers
Dışı güzel, içi ayrı güzel, harika bir mimariye sahiptir. Cezayir'in güzel manzarasını görmeli, kesinlikle ziyaret etmelisiniz.
23
Cuicul Roman Ruins / Djemila
Romanın benzersiz mimarisinin yansıdığı, çok iyi korunmuş kalıntıları görebileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmelidir.
24
Ain El Fouara / Setif
Cezayir'in en güzel anıtlarından biridir. Ülkenin her yerinden insanların görmek için geldikleri yerlerdendir. Şehrin simgesidir.
25
Place du 1er Novembre / Oran
Cezayir'in en güzel meydanıdır. Binaları, atmosferi ve insanları ile görenleri büyüleyen şehir merkezi, görülmesi gereken en önemli yerlerdendir.
26
La Cathedrale du Sacre Coeur / Oran
Cezayir'in en güzel tarihi binalarındandır. Kütüphanesi de bulunan, şehre yakın, sessiz ve sakin olan kilisedir. Mutlaka görülmelidir.
27
Mosquee Sidi Boumediene / Tlemcen
Farklı bir atmosfere ve mimariye sahip olan, güzel minare ve medreseye sahip olan kusursuz yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmeli...
28
Pont Sidi M'Cid / Constantine
Harika bir manzaraya sahip olan kusursuz bir köprüdür. Antik kentin farklı atmosferine sahip olan, harika bir görünüm sağlayan yeri görmeden şehirden ayrılmayın.
29
Kasbah of Algiers / Algiers
Tarihi sokaklarını dolaşarak, Cezayir'in keyfini çıkarabileceğiniz, güzelliği ile mest edecek ve unutulmayacak deneyimlerinizden biri olacaktır.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30