Cenova'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

31 Aralık 2015

Boccadasse / Cenova
Cenova'nın mahallesinde olan bir balıkçı köydür. Güzel bir manzara ile görenleri kendine hayran burakmaktadır. Makarna çeşitlierini yiyebilir, şarap tadabilirsiniz.
1
Spainata Castelletto / Cenova
Tüm şehri ayakları altına almak isteyenler için mükemmel bir öneridir. Gün batımını huzurlu bir şekilde izleyeceğiniz, sessiz ve sakin bir yerdir. Kesinlikle uğrayın.
2
Palazzi dei Rolli / Cenova
Ziyaret edilmesi gereken kültür miraslarındandır. Eserin, en üst katında çok güzel şehir manzarası bulunmaktadır ve mutlaka görülmesi gerekir.
3
Carredrale di San Lorenzo - Duomo di Genova  / Cenova
Harika bir mimariye sahip olan, nefes kesici taş kiliseleri mutlaka görmelisiniz. Turistik yerlere yürüme mesafesindedir.
4
Via Garibaldi / Cenova 
Her adım başı tarih kokan, inanılmaz güzel binaların bulunduğu sokaklardır. Alışveriş yapabilir, sokaklarda dolaşabilirsiniz.
5
Dialogo nel Buio / Cenova
Cenova'da ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kibar ve sabırlı rehberlerden de yardım alabilirsiniz.
6
Genoa Aquarium / Cenova
Avrupa'nın en büyük akvaryumlarından biri de Cenova'da bulunmaktadır. Her çeşit balığı görebileceğiniz bir yerdir. Köpek balıklarının bulunduğu bölüme kesin gitmelisiniz.
7
Passeggiata Anita Garibaldi a Nervi / Cenova
Akdeniz'in muazzam havasını solumak ve deniz manzarasına karşı dinlenmek isterseniz, mutlaka ziyaret edilmesi gereken adreslerdendir. Restoranlarda romantik dakikalar yaşayabilir, kafede kahvenizi yudumlayabilirsiniz.
8
Galata Museo del Mare / Cenova
Çok güzel bir deniz müzesidir. Şehrin, deniz tarihini anlatan sergiler bulunmaktadır. Binanın en üst katındaki liman manzarası, sizi farklı diyarlara götürür.
9
Basilica of Santa Maria di Castello / Cenova
Güzel mimariye sahip, Orta Çağ kilisesidir. Bulunduğu konum olarak, ana yolun yanında olmasından dolayı insanlara garip gelmektedir. Görülmesi gereken yerlerden biridir.
10
Teatro della Gioventü / Genova
Tiyatroya ilgisi olanların, en az bir kere uğrayıp, oyun izlemesi gereken tiyatrolardandır. Şehrin merkezinde bulunan etkileyici bir binaya sahiptir.
11
Royal Palace Museum / Cenova
Mükemmel mimarisi ile görenleri hayran bırakan görkemli bir saraydır. Sanata ilgisi olanların mutlaka gitmesi ve heykelleri görmesi gerekir. Tek kötü yanı, değerine göre iyi korunmamasıdır. 
12
Genoa Museum and Store / Cenova
Genoa Futbol Kulübü'nün hayranıysanız, mutlaka uğranması gereken müzelerdendir. Çocuklarınızla güzel zaman geçirebilir, kulüp tarihinin önemli parçalarını inceleyebilirsiniz.
13
Piazza Raffaele De Ferrari / Cenova
Huzur dolu bir meydandır. Sakin ve trafik sorunu olmayan, mükemmel mimariye sahip binaların önünde güzel bir fıskiyeli havuz bulunmaktadır. Yolunuz düşerse mutlaka ziyaret edilmeli.
14
Chiesa Di San Donato /Cenova
Küçük ve etkileyici mimariye sahip olan bir kilisedir. Harika bir atmosfere sahiptir ve ulaşmak için dağların arasından geçip, sahile ulaşan trene binmelisiniz. Görülmesi gereken yerlerdendir.
15
Cimitero Monumentale di Staglieno / Cenova
Mezarlık gibi görünmesine rağmen, inanılmaz heykellerin bulunduğu yerlerdendir. Görüp görebileceğiniz en etkileyici ve nefes kesici binlardandandır ve şehire gelip de mutlaka görülmelidir.
16
Chiesa del Gesu e dei Santi Ambrogio e Andrea / Cenova
Nefes kesen kiliselerden biridir. Kilisenin içerisindeki tabloları inceleyip, çevresini gezebilirsiniz.
17
Basilica della Santissima Annunziata del Vastato / Cenova
Çok büyük olmayan ama resimler ve heykellerle dolu etkileyici yerlerdendir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.
18
Castello d'Albertis / Cenova
Muazzam bir manzaraya sahip olan bir yerdir. Önemli eserlere sahip olan bir yerdir ve ulaşmak için trene binmeyi ihmal etmeyin.
19
Piazza San Matteo / Cenova
Çok güzel ve samimi bir kilisedir. Farklı mimariye sahip olan, çizgili taşları olan bie yapıdır. Şehirde bulunanların mutlaka görmesi gerekir.
20