Cenevre'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

27 Ocak 2016

Lake Geneva / Cenevre
Cenevre'de en başta görülmesi gereken yerlerdendir. Çok uzun ve tertemiz bir göldür. Tekne ile dolaşabilir, göl kenarında yürüyüş yapabilirsiniz.
1
Mont Saleve / Cenevre
Teleferik aracılığı ile Saleve Dağı'na çıkarak, harika bir manzara izleyebilirsiniz. Doğa ile iç içe olduğunuzu hissedebilir, mis gibi havayı koklayabilirsiniz.
2
Jet d'Eau / Cenevre
Yazı ve kışı, akşamı ve sabahı ayrı güzelliğe sahip olan, etkileyici bir manzarayı görmeli, fıskiyesini görebilirsiniz. Rüzgarın yönüne göre şekil değiştiren fıskiye, Cenevre'nin sembollerinden biridir.
3
Patek Philippe Müzesi / Cenevre
Kapsamlı bir koleksiyona sahip bir müzedir. Tarihin en güzel ve en eski saatlerinin bulunduğu müzede zaman geçirebilir, bilgi edinebilirsiniz.
4
Jardin Botanique - Villa le Chene / Cenevre
Eğlenerek bilgileneceğiniz, harika bitki ve çiçeklerin bulunduğu botanik bahçedir. Güzel tasarlanan bahçeyi görmeden, şehirden ayrılmayın.
5
Catedrale de St-Pierre / Cenevre
Nefes kesici mimariye sahip olan kilise, harika manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Mozaik cam detayları, heykelleri ve sakin ortamı ile görenleri etkilemektedir.
6
UNOG - Palais des Nations / Cenevre
Birleşmiş Milletler Binası, şehirdeki farklı güzelliklerdendir. Konferans odaları, toplantı salonları ve bahçesi ile eşsiz güzelliktedir. Mutlaka gelmelisiniz.
7
Place Bourg du Four / Cenevre
Şehrin en canlı ve sevimli meydanlarındandır. Sevdiklerinizle buluşup sohbet edebileceğiniz, sokak sanatçılarını dinleyebileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz yerlerdendir.
8
Parc Des Bastions / Cenevre
Üniversitenin yanında yer alan, merkezi konumda bulunan harika bir parktr. Operadan tiyatroya, satrançtan restoranlara kadar aradığınız her şeyi bulabileceğiniz yerdir. 
9
Parc La Grange / Cenevre
Şehrin tam ortasında bulunan, yemyeşil ve güzel manzaraya sahip yerde zaman geçirmeye bayılacaksınız. Çimlere oturabilir, piknik yapabiirsiniz.
10
Archeological Site at St Pierre's Cathedral / Cenevre
Sessiz ve dinlendirici, tarih meraklılarının mutlaka ziyaret etmesi gereken kilisedir. Cenevre hakında bilgi edinebileceğiniz müzeyi görmeden şehirden ayrılmayın.
11
Maison Tavel / Cenevre
Cenevre hakkında bilgi edinebileceğiniz, gezilecek yerleri ve restoranları olan, kusursuz bir müzedir. Tarihi ayrıntıları ile büyüleneceksiniz.
12
International Red Cross and Red Crescent Museum / Cenevre
Kızıl Haç Müzesi, çocuklar için uygun olmayan, bilgilendirici ve etkileyici bir müzedir. Sanat galerilerini inceleyebilir, duygusal yolculuğa çıkabilirsiniz.
13
Museum of Natural History / Cenevre
Hayvanların doğal ortamının sergilendiği, en güzel tarih müzelerindendir. Çocuklarınız ile gelebileceğiniz, görülmeye değer yerlerden biridir.
14
Reformation Wall / Cenevre
Eski Cenevre Üniversitesi'nin karşısında bulunan, ışıklarla süslenen, özenle bakılmış olan tarihi bir duvardır. Reform Duvarı olarak da anılan yeri mutlaka görmeli, fotoğraf çektirmelisiniz.
15
Broken Chair Sculpture / Cenevre
Şehrin sembolleri arasında bulunan sanat eserlerinden biridir. Çeşmeleri ve çevresi ile dikkat çeken, turistik bir yerdir. Fotoğraf makinenizi unutmayın.
16
Museum of Art and History / Cenevre
Sessiz ve sakin olan, tarihi bir müzedir. Mimarisi ve konumu ile çok güzel düzenlenen, gelenlerin dikkatini çeken yerdir. Kesinlikle görülmeli...
17
Eglise Russe / Cenevre
Küçük, karanlık ve etkileyici kiliselerdendir. Güzel sanat eserlerinin bulunduğu, başarılı Ortodoks kilisesini görmelisiniz.
18
Flower Clock / Cenevre
Yürüyüş için ideal olan parktaki saat çiçekleri, görenlerin çok hoşuna gitmektedir. Güzel bir görüntü sunan saat çiçeklerinin önünde fotoğraf çektirmeden buradan ayrılmayın.
19
Musee Ariana / Cenevre
Seramik parçaları ile yüzyıllarca iyi korunmuş, mimarisi ile dikkat çeken şehrin önemli yerlerindendir. Güzel sergilere de ev sahipliği yapan müzeyi gezmeli, restoranlarında zaman geçirmelisiniz.
20
Chapel of the Maccabees / Cenevre
Şehrin en güzel kiliselerindendir. İç mimarisini çok beğeneceğiniz, sessiz ve sakin ortamda zaman geçirmek çok hoşunuza gidecektir.
21
Jardin Anglais / Cenevre
Şehrin çiçekleri ile ünlü bahçelerindendir. Aileniz ile eğlenceli zaman geçirebileceğiniz yerlerdendir. Yeşilliğin içinde gezebilir, göl kenarınında fotoğraf çekebilirsiniz.
22
Geneve - Plage / Cenevre
Şehrin keyfini çıkaracağınız mükemmel bir yerdir. Yüzme havuzuna girebilir, gölde zaman geçirebilirsiniz. Her yaş grubu için uygun olan yere, yaz aylarında gitmeyi tercih edin.
23
Mont Blanc Bridge / Cenevre
Cenevre'nin tam merkezinde bulunan, görülmesi gereken bir köprüdür. Göl manzarasını izleyebileceğiniz, fotoğraf çekebileceğiniz yerlerdendir. Çevresindeki kafelerde oturabilir, şehrin tadını çıkarabilirsiniz.
24
The Molard Tower / Cenevre
Arnavut kaldırımlardan oluşan meydanda bulunan, keyifli zaman geçireceğiniz yerlerden biridir. Çevresindeki kafelerde zaman geçirebilir, akşam saatlerinde oluşan ışıklı manzarasını izleyebilirsiniz. İyi korunmuş olan kuleyi görmeden Cenevre'den ayrılmayın.
25
Collections Baur, Musée des Arts d’Extrême-Orient / Cenevre
Sergileri ile dikkat çeken, sakin bir müzedir. Koleksiyonları ile dikkat çeken yeri görmelisiniz. Mimarisine bayılacaksınız. 
26
Notre Dame Basilica / Cenevre
İç ve dış mimarisine bayılacağınız, içerisindeki atmosferi hissedeceğiniz,en önemli kiliselerdendir. Mutlaka görülmeli...
27
Musee d'Histoire des Sciences / Cenevre
Çok güzel bir atmosfere sahip olan, şehrin önemli müzelerindendir. Şehrin merkezine yakın olan, güzel bir parkta bulunan müzeyi kesinlikle görmeli, bilimsel aletleri incelemelisiniz.
28
Musee D'ethnographie de Geneve / Cenevre
Çocuklar için uygun olan, harika bir sergidir. Etnografik eşyaların çok sayıda olduğu, güzel bir binadır. Mutlaka görülmesi gerekir.
29
Le Jardin Anglais / Cenevre
Şehrin tadını çıkarabileceğiniz, Cenevre Gölü'nü görebileceğiniz, hareketliliği görebileceğiniz kusursuz yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmeli...
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30