Çek Cumhuriyeti'nde Yapılması Gerekenler

09 Eylül 2015

Beskydy Dağları
Ülkenin doğusunda yer alan Beskydy dağları kış turizmi ve trekking için idealdir. Ayrıca Beskydy'nin bir parçası olan Lisa Hora dağında, bira markası "Radegast" tanrısının heykelini de ziyaret edebilirsiniz.
1
Cesky Krumlov
Çek Cumhuriyeti'nin güney batısında yer alan bu küçük şehre, Prag'tan trenle veya otobüsle ulaşabilirsiniz. Eşsiz doğa manzarası ile bu şehir sizleri bekliyor olacak.
2
Karlovy Vary
Prag'dan trenle ya da otobüsle 2 saat içerisinde ulaşabileceğiniz, Almanya sınırına yakın eşsiz güzellikte bir şehir olan Karlovy Vary'yi mutlaka ziyaret edin. Çok makul fiyatlara günlük spa merkezlerine gidebilir, Atatürk'ün de kaldığı oteli ziyaret edebilir ve Karlovy Vary'ye özgü aromalı kağıt helvalardan deneyebilirsiniz.
3
Hard Rock Cafe Prag
Prag'da bulunan Hard Rock Cafe şubesinde, çok cüzi rakamlara Çek Cumhuriyeti'nin güzel biralarından tadabilirsiniz.
4
Kemik Kilisesi (Kostnice Sedlec)
Prag'a 70 km. uzaklıkta bulunan Kutna Hora kasabasında yaklaşık 40 bin kişinin kemiklerinden inşa edilmiş kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.
5
Golden Lane
Prag Kalesi'nin de içinde bulunduğu bu sokakta 16. yüzyıldan beri ayakta duran renkli evleri göreceksiniz. Ayrıca Franz Kafka'nın da belirli bir süre yaşadığı evden onun eserlerini en güzel basımlarıyla satın alabilirsiniz.
6
Charles Bridge
Başkent Prag'ın görülmesi gereken en güzel yerlerinden biri olan Charles Köprüsü gündüz turistlerden dolayı oldukça kalabalıktır. Bu nedenle eğer şehri gerçekten hissetmek isterseniz köprüyü gece yarısı gezebilirsiniz.
7
Burcak
Sadece güz dönemi eylül-ekim aylarında gidenlerin tadabileceği ev yapımı bir şarap olan Burcak, tadabileceğiniz en lezzetli şaraplar arasındadır. Bu yüzden bu dönemlerde gittiyseniz mutlaka denemelisiniz.
8
Medovnik
Çek Cumhuriyeti'ne Ermeni asıllı bir aşçıdan miras kalan bu keki tatmadan seyahatinizi tamamlamamalısınız.
9
Tren Yolculuğu
Son olarak, küçük bir ülke olan Çek Cumhuriyeti'nin en batısından doğusuna trenle ortalama 4-5 saatte gidebilirsiniz. Eğer yolculuk seven bir insansanız, ülkenin yeşilliği sizi büyüleyecektir.
10