Çek Cumhuriyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

18 Aralık 2015

Old Town (Stare Mesto) / Prag
Mükemmel meydan ve meydandaki kuleyi hem gece hem de gündüz görmelisiniz. Aydınlatmaları ile sizleri büyüleyecektir. Mutlaka görmelisiniz.
1
Karl Köprüsü / Prag
Tarihi köprüden geçerken, krallar gibi hissedeceksiniz. Fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmayın ve köprünün sonundaki yüksek fiyatlı restoranlardan uzak durmalısınız.
2
Old Town Meydanı / Prag
Prag'ın ruhunu yansıtan önemli meydanlardannndır. Restoranlar, evler, kiliseler, heykeller ve saat kulesi ile unutulmayacak etkiler bırakmaya hazırdır. Mutlaka uğrayın.
3
St. Vitus Katedrali / Prag
Kendine hayran bırakcak bir yapı daha. Güzelliğiyle dışarıdan bile etkileneceğiniz bir kilisedir. Mutlaka ziyaret edilmelidir.
4
Historic Center of Cesky Krumlov / Cesky Krumlov
Gizli kalmış masalsı bir cennettir. Minik şehirdeki minik evler gerçekten çok güzel. Sonbahar mevsiminde ayrı bir güzelliktedir, görülmeye değer.
5
Prague Zoo / Prag
Çocuklu ailelerin kaçırmayacağı bir deneyim olacaktır. Prag'a gelip bu keyfi yaşamadan gitmeyin.
6
Prag Kalesi / Prag
Tarihi dokusundan etkilenilmemesi mümkün olmayan bir kaledir. Mutlaka gelin ve içerisindeki ihtişamı görün. Uğramadan gitmeyin.
7
Old Town Hall and Astronomical Clock (Staromestska Radnice) / Prag
Tarihi mimarilerin arasında olan bir saat, çok iyi korunmuştur. Her saat başı çalıyor ve yüzlerce meraklı insan başında toplanıyor. Görmeniz gereken bir yerdir.
8
Castle District (Hradcany) / Prag
İhtişamlı, tarihi binaların arasında vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Özenle sahip çıkılmış yerde huzuru bulacaksınız. Kalenin yanındaki bahçede ufak bir yürüyüş yapabilir, tepedeki kafelerde manzarayı izleyebilirsiniz.
9
Lesser Quarter (Mala Strana) / Prag
Yürüyerek kaybolmanızı öneririz. Çevredeki evleri, dükkanları, kapıları, kiliseleri ve daha birçok yapıyı görün ve fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
10
Lobkowicz Sarayı / Prag 
Şehrin tepesinde yer alan sarayın manzarası görülmeye değer... Mutlaka uğrayın ve şehre kuş bakışı bakın.
11
Vysehrad Ulusal Kültür Anıtı / Prag
Huzurlu şekilde kenti izlemek isteyenler için mükemmel bir yerdir. Görülmesi ve fotoğraf çekilmesi gereken yerlerin başında bulunmaktadır. 
12
Cesky Krumlov Kalesi / Cesky Krumlov
Şehrin görüntüsüne ve kaleye bayılacaksınız. Gezinizden sonra, nehirin kenarında oturun ve manzaranın güzelliğinde keyfinize bakın.
13
Municipal House Hall (Obecni Dum) / Prag
Mükemmel binanın içerisindeki konser salonu, büyüleyici bir mimariye sahiptir. Atmosferi yaşamadan şehirden ayrılmayın.
14
Terezin / Terezin
İnsanlık tarihinin utançlarından biridir. Avrupa'da yaşanılan drama şahit olan işkence odaları ve hücreleri mutlaka görmelisiniz. Prag'a ortalama 1 saat mesafede olan yeri görmelisiniz.
15
State Opera / Prag
Mimarisi ve dekorları ile harika bir salondur. Kesinliklikle görülmeye değer yerlerden. Uğramalısınız.
16
St Cyril and St Methodius Cathedral / Prag
Ziyaret etmek için harika bir kilisedir. Özenle restore edilmiştir ve görülmeye değerdir. Mutlaka uğrayın.
17
İspanyol Sinagogu / Prag
Görülmeye değer bir yerdir ve kesinlikle büyüleneceksiniz. Mimarisi ile dikkatleri çeken önemli yerlerdendir. Görülmesi önerilir.
18
Aziz Nikolas Kilisesi / Prag
Akşam saatlerindeki ışıklandırmalar ile kendinizi masallar diyarında hissedeceksiniz. Eski binanın restore edilmesi ile harika bir görüntü ortaya çıkmıştır. Görülmesi gereken yerlerdendir.
19
The Slav Epic / Prag
Çok etkileyici br sergidir. El sanatları ve tarihin birleşimini çok güzel görebileceğiniz yerlerdendir. Ziyaret edilmesi gerekir.
20