Cape Town'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

15 Ocak 2016

Table Mountain National Park / Cape Town Merkez
Şehrin en güzel manzarasına sahip, yürüyüş rotasıdır. Harika iklimini hissetmeli, doğa manzarasını izlemelisiniz. Uğramadan ve fotoğraf çekmeden ayrılmayın. 
1
Kirtenbosch National Botanical Gardens / Cape Town Merkez
Şehirdeki huzurun en güzel adresidir. Bahçenin huzuru ve mis kokusunu içinizde hissedebilir, harika dağ yürüyüşleri yapabilir ve hayvanları yakından izleyebilirsiniz. Mutlaka uğramalısınız.
2
Table Mountain Aerial Cableway / Cape Town Merkez
Şehri izleyebileceğiniz en güzel yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmeli ve teleferiğe binilmelidir. Tepeye çıkın ve harika manzarasında kendinizi dinleyin.
3
Cape Point Nature Reserve / Cape Town Merkez
Tarihin önemli, doğal güzelliklerini görebileceğiniz şehrin en önemli noktalarındandır. Mutlaka görmeli ve en güzel manzarasını incelemelisiniz.
4
Lion's Head / Cape Town Merkez
Şehirde görülmesi gereken önemli yerlerdendir. Zirveye ulaşmak için kesinlikle rahat kıyafetler ve spor ayakkabı tercih etmelisiniz. Pişman olmayacaksınız.
5
Victoria ve Alfred Rıhtımı / Cape Town Merkez
Restoran ve kafeler, hediyelik eşya satılan dükkanlar, alışveriş yapılacak yerler ve eğlence yerlerinin bulunduğu harika yerdir. Kesinlikle görülmeli.
6
Signal Hill / Cape Town Merkez
Merkezden araba ile çıkabileceğiniz noktalardandır. Çok güzel seyir noktlarındandır. Bol bol fotoğraf çekin ve günbatımının keyfini çıkarın.
7
Clifton Beaches / Cape Town Merkez
Kusursuz denizi, şahane kumsalı ve plajı ile şehirde dikkat çeken yerlerden biridir. Kesinlikle ziyaret edilmeli ve deniz sporları ile ilgilenenlerin, deneyim yaşayacakları yerlerden olmalıdır. Görmeden şehirden ayrılmayın.
8
Langa Township / Cape Town Merkez
Unutulmaz deneyim yaşayacağınız yerlerdendir. Yerel halkı ile iletişim kurarak, çocuklara şeker ve çikolata ikram ederek, çok mutlu olacakları zamanlar geçirtebilirsiniz. Kesinlikle uğrayın ve toplumun yaşam şekillerini görün.
9
Old Biscuit Mill / Cape Town Merkez
Güzel mağazalar, yemek ve eşsiz lezzetlerin bulunduğu harika bir yerdir. Eski bisküvi öğütücüyü gçrmeden, kenndinize eşya almadan şehirden ayrılmayın.
10
Twelve Apostles / Cape Town Merkez
Harika dağ ve deniz manzarası izleyebileceğiniz yerlerdendir. Fotoğrafçıların, muhteşem kareler yakalayacağı konumu mutlaka ziyaret etmelisiniz.
11
Bloubergstrand Beach / Cape Town Beach
Özel plajı, restoranları ve dondurması ile unutulmaz deneyim yaşayacağınız yerlerdendir. Ailece çok eğleneceğiniz ve kesinlikle görmeniz gereken yerlerden...
12
Greenpoint Park and Biodiversity Garden / Cape Town Merkez
Çevresinde huzurla dolaşabileceğiniz, sessiz ve sakin olan parka mutlaka gelmeli, zaman geçirmelisiniz. Biyolojik bahçeleri ile kendinizi harika hissedeceksiniz.
13
Two Oceans Aquarium / Cape Town Merkez
Su altı canlılarını tanıyabileceğiniz, çok güzel bir akvaryumdur. Çocuklarınızla ziyaret edebilir, içerideki faaliyetlerden yararlanabilirsiniz.
14
Hout Bay / Cape Town Merkez
Şehrin güzel manzarasını izleyeceğiniz noktalardandır. Adasını kesin gezmeli, pazarına mutlaka uğramalısınız. Restoranlarında yemek yemeden ayrılmayın.
15
District Six Müzesi / Cape Town Merkez
Şehrin küçük ama değerli müzelerindendir. İlginç bilgiler, fotoğraf ve eserler ile merkezde bulunan müzeyi, ziyaret etmelisiniz.
16
The Springbok Experience Rugby Museum / Cape Town Merkez
Rugby aktivitelerini sevenlerin, mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Tarihi görüntüleri, düzeni ve bilgileri ile dikkatleri üzerine çeken müzeyi görmeden şehirden ayrılmayın.
17
Compan's Gardens / Cape Town
Her çeşit bitki ve ağaçların, yabani kuşların, sincapların ve heykellerin bulunduğu bahçeyi ziyaret etmeniz önerilir. Fotoğraf makinenizi almayı unutmayın.
18
Güney Afrika Yahudi Müzesi / Cape Town Merkez
Güney Afrika Yahudi tarihini mükemmel anlatan bir müzedir. Gelen herkesin ziyaret etmesi gereken, soykırım tarihini öğrenebileceğiniz yerlerdendir.
19
Heart of Cape Town Müzesi / Cape Town Merkez
Şehirde görülmesi gereken yerlerdendir. Kalp transplant müzesini ziyaret etmeniz gerekir. Bilgi alabileceğiniz, iyi bakılmış müzelerdendir.
20