Çanakkale'de Görülmesi Gereken Yerler

22 Nisan 2016

Çanakkale Şehitleri Anıtı
Çanakkale'nin en önemli ve kesinlikle görülmesi gereken simgelerinden biridir. Atmosferini mutlaka yaşamalı, her yerinde ayrı hikaye olan anıtı ziyaret etmeden Çanakkale'den ayrılmamalısınız.
1
Truva Antik Kenti
Çanakkale'nin tarihini hissedebileceğiniz yerlerden biridir. Çok değerli olan yeri mutlaka görmeli ve korumalısınız.
2
Çanakkale Deniz Müzesi
Dönemin ruhunu yansıtan, sunumları ve görselliği çok özenle hazırlanan bir müzedir. Deniz savaşı hakkında merak ettiklerinizi bulabileceğiniz kusursuz müzeyi ziyaret etmeden şehirden ayrılmayınız.
3
Kilitbahir Kalesi
Şehirliğin başladığı yer olan kale, şehirde ilk görülmesi gereken yerlerden biridir. Yerin önemini anlamak için, konumu görmek yeterli olacaktır. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
4
Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi
Şehrin tarihi sürecini anlamak için yapılan en güzel yerlerden biridir. Herkesin dikkatini çekecek görsel öğelerin yer aldığı, siyasal içeriklerin de bulunduğu yere zaman ayırmalısınız.
5
Çanakkale Arkeoloji Müzesi
Şehrin tarihi hakkında bilgi veren müzelerden biridir. Eski çağlardan kalma mezarları ve heykelleri ile dikkat çeken arkeoloji müzesini ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın.
6
Kabatepe Kumsalı
Harika kumu ve denizi ile dikkat çeken, şehrin özel yerlerinden biridir. İster günübirlik gidin, isterseniz kamp yapın. Sessizliğine hayran kalacaksınız.
7
Dardanos Plajı
Şehir merkezine yakın, denize girilebilecek yerlerden biridir. Temiz ve sakin olan plaja gelmeli, temiz havasının ve sakinliğinin keyfini çıkarmalısınız.
8
Habbele Plajı
Ayazma Plajına oranla çok sessiz olan yerdir. Berrak suyu, harika kumu ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Sakinlik isteyenlerin tercihlerinden olabilir ama suyunun soğuk olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
9
Namazgah Tabyaları
Tarihin yaşadıklarına şahitlik eden yerlerden birisidir. Restore edildikten sonra dikkat çeken yerlerden biri olmuştur. İçerisindeki küçük müzeyi mutlaka görmelisiniz.
10