Bursa'da Gezilmesi Gereken Yerler

22 Nisan 2016

Ulu Camii
Bursa'nın merkezinde bulunan, turistik ve tarihi çarşınn ortasında yer alan camiidir. Kare cami, şehrin en önemli simgelerinden biridir. Duvarlarındaki hat sanat eserlerine bayılacaksınız. Görmeden şehirden ayrılmayın.
1
Bursa Teleferik
Bursa'nın en önemli simgelerinden biri de teleferiktir. 20 dakikalık bir yolculukla, şehri izleyebileceğiniz harika bir deneyimdir. Yaşamadan kesinlikle gelmeyin.
2
Koza Hanı
Tarihi dokusu ile dikkat çeken yerlerden biridir. Alışveriş yaparken yorulanların, dinlenmek için tercihlerinden biridir. Kesinlikle gidilmeli ve kahvesi içilmelidir.
3
Yeşil Camii
Dinlendirici su sesi ve iç şadırvanı ile şehrin en güzel camilerinden biridir. Osmanlı döneminde kitaplık olarak kullanılan camiye, merkezden yürüyerek ulaşabilirsiniz. Kesinlikle görülmeli...
4
Cumalıkızık
Şehre yakın köylerden biri olan Cumalıkızık, çok sayıda genç nüfusa sahiptir. Güzel evlerini gezebilir, pazarlarında alışveriş yapabilir, lezzetli yemeklerini yiyebilirsiniz.
5
Gölyazı
Bursa'nın burnunun dibinde doğal bir ortama ev sahipliği yapan yerdir. Kesinlikle gitmeli ve atmosferini hissetmelisiniz.
6
Yeşil Türbe
Konumu, mimarisi ve astmosferi ile Bursa'nın en güzel yerlerinden biridir. Yolunuz düşerse uğramadan dönmeyin.
7
Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri
Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu olan Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi'nin türbelerini görmeden Bursa'dan ayrılmayın. Huzur dolu türbelerini kesinlikle görmelisiniz.
8
Uludağ Kayak Merkezi
Bursa'nın en iyilerinden biri de Uludağ'dır. Zaman geçtikçe daha da güzelleşen kayak merkezini görmeden şehirden kesinlikle ayrılmayın. Kış mevsiminde, tüm insanlar için kayak pistleri bulunmaktadır. Ders alabilir, korkuyorsanız da karın üzerinde sucuk keyfi yapabilirsiniz.
9
Emir Sultan Camisi
Bolca dua ve ibadet ederek, manevi huzura ulaşacağınız yerlerdendir. Bursa için çok önemli bir yer olan caminin yanında, Emir Sultan Hazretlerinin türbesi bulunmaktadır. Uğramadan şehirden ayrılmayın.
10