Burdur'da Gezilmesi Gereken Yerler

21 Nisan 2016

İncirhan Kervansarayı
Burdur'un, Bucak ilçesinde bulunan İncirhan kervansarayı, şehrin önemli sembollerinden biridir. Gıyaseddin bin Keykubat tarafından yaptırılmıştır ve yerli, yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.
1
Keraitae 
Tarihe ve Antik kentlere merakı olanlar için bir güzel önerimiz daha var. Burdur'un Bucak ilçesine bağlı olan Keraitae, Belçren Köyü'nde bulunan diğer antik kentlere yakınlığı ile de bilinmektedir.
2
Salda Orman Plajı
Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan ve Burdur'un saklı kalmış cennetlerindendir. Eşi benzeri görülmemiş yerlerdendir.
3
Sagalassos Antik Kenti 
Antalya ve Isparta'nın sınırları içerisinde bulunan antik kenttir. Burdur'un Ağlasun ilçesine 7 km uzaklıkta olan antik kent, meraklılarını bekliyor.
4
Burdur Arkeoloji Müzesi
12 Haziran 1969 senesinde ilk kez kapılarını açan, değerli kalıntıların bulunduğu müzedir. Kesinlikle uğranması gereken yerlerden...
5
Burdur Gölü
Isparta ve Burdur arasında bulunan Göl, Göller Bölgesi'nde bulnan göllerden biridir. Türkiye'nin yedinci büyük gölü olan Burdur Gölü, görenleri kendine hayran bırakmaktadır.
6
Bakibey Konağı
Şehir merkezinde bulunan konak, 17. Yüzyıl sivil Osmani mimarisinin değerli örneklerinden biridir. Şehrin simgelerinden olan güzel konak, Kültür Bakanlığı tarafından kamulaştırılmıştır.
7
Mısırlılar Evi Burdur
Hinnaplı Ev olarak da isimlendirilen Mısırlılar Evi, Burdur merkezde bulunmaktadır. Oluklaraltı caddesinde yer alan evler, iki katlı ve taş zeminin üzerine inşa edilmiştir. Kesinlikle görmeden şehirden ayrılmayın.
8
Sia Antik Kenti
Burdur'un Karaot Köyü sınırında bulunan Antik kent, şehrin simgelerinden biridir. Çam ağaçları arasında, gizemli biçimde varlığını sürdüren kenti ziyaret etmeden şehirden ayrılmayınız.
9
İnsuyu Mağarası
Türkiye'de turizme açılan ilk mağaralardan biri olma yönünde önem taşımaktadır. Hayran kalacağınız ve keyifli zaman geçireceğiniz yere uğramadan şehirden ayrılmayın.
10