Bulgaristan Hakında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

12 Aralık 2015

Nessebar Köyü / Sunny Beach
Sokakları ve evleri ile tarih kokan mükemmel bir sahil kasabasıdır. Huzuru doruklarda hissedeceğiniz nadir yerlerdendir.
1
Rila Manastırı / Rila
Kaçırılmaması gereken bir manastırdır. Yolları ve dağ manzaraları, tarihi dokusu bir harika. Görülmesi gereken önemli yerlerdendir.
2
Old Nessebar / Nessebar
Zaman tünelinden geçiyormuş hissini veren, özenle ve titizllikle restore edilen yerlerdendir. Restoran ve kafelerinde oturmak, vakit geçirmekte iyi gelebilir. Görmeden buradan ayrılmayın deriz.
3
Alexander Nevski Kilisesi / Sofia
Yapının içerisine girince büyüklüğünü göreceksiniz. Turistlerin ziyaretlerine açıktır fakat fotoğraf çekimi yasaktır. Ziyaret edilecek rotalardandır.
4
Plovdiv Old Town / Plovdiv
Zamanın yolculuğuna çıkacağınız mükemmel dar ve taşlı sokaklarda, eski günlerinizi anımsayacaksınız.
5
Vitosha Mountain / Sofia
Kış aylarında özellikle gelmeniz gereken yerlerdendir. Teleferik vasıtasıyla dağların tepelerine ççııkın ve ister kayak yapın, ister fotoğraf çekin ama mutlaka bir kere uğrayın.
6
Sozopol Old Town / Sozopol
Buradaki mistik hava ile çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Ahşap ve taş ile kaplı binalar, küçük ve dar sokaklar ile otantik olan bu yeri mutlaka görmelisiniz.
7
Balchik Sarayı ve Botanik Bahçeleri / Balchik
Balçık şehrinin en önemlilerindendir. Manzarası ve çiçekleri arasında vakit geçimek çok hoşunuza gidecek. Mutlaka uğrayın.
8
Action Aquapark  / Sunny Beach
Tüm yaş grupları için harika bir seçimdir. İster arkadaşlarınızla isterseniz ailenizle gidin, eğleneceğinize şüphemiz yok. En az bir kere deneyin.
9
Belogradchik Kalesi / Belogradchik
Osmanlılar, Bulgarlar ve Antik Romalılar tarafından kale olarak kullanılmştır. Buradaki Bulgaristan manzarasına inanamayacaksınız. Yolu düşenler mutlaka gelip izlesinler.
10
Ski & Board Traventuria / Bansko
Güzel bir kar deneyimi yaşamak isteyenler  için harika bir yer. Deneyimsiz olmayanlar biraz zorlanabilir ama 7 kilometre uzunluğundaki yolda kayak yapmanın verdiği hazzı da düşünmek lazım.
11
Sea Garden / Varna
Şehrin içinde bulunan harika bir parktır. Parkın devamında beach bulunmaktadır. Geceleri bile aydınlık, herkesin kendi halinde takıldığı bu parkı görmeden şehirden dönmeyin deriz.
12
Tsarevets Kalesi / Veliko Tarnovo
Şehri tüm detayları ile görebileceğiniz bir yerdir. Kale tamiratlar görerek bugünkü halini almıştır ve çok iyi korunmaktadır. Özellikle fotoğraf çekenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdendir.
13
Plovdiv Roman Theatre / Plovdiv
Arkeolojiye meraklı olanların mutlaka gidip ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Merkezden tırmanırken, şehrin geniş manzarasını izlemeyi ve fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
14
Saint Sofia Church / Sofia
Ortodoksluğun ilk kilisesi olarak bilinmekte ve adını bulunduğu şehirden almaktadır. 1500 senelik kilise olduğu söylenmektedir. Bulgaristan'a gelince görmeniz gereken yerlerdendir.
15
Boyana Kiisesi / Sofia
Öznle korunmuş, Sofia'nın hemen dışında bulunan bir kilisedir. Bulgaristan'da görülmesi gereken yerlerdendir.
16
Rila National Park / Rila
Doğa yürüyüşü ve macera için kesinlikle gidilmesi gereken şehrin en güzel yerlerindendir. Gitmeyi ihmal etmeyin.
17
Cathedral of the Assumption of the Virgin / Varna
Şehir merkezinde, mükemmel iç dizayna sahip bir katedraldir. Varna'yı gezmek isteyenlerin atlamayacağı bir yer olmalıdır.
18
Varna Archaeological Museum / Varna
Küçük bir kent olan Varna'da, nitelikli bir müzedir. Binlerce senelik geçmişi olan ve gezilmesi hak edilen bir müzedir. Yolunuz düşerse kesinlikle uğramalısınız.
19
Ivan Vazov National Theater / Sofia
Sofya'da kesinlikle uğranması gereken yerlerdendir. Büyüleyici bir mimariye sahiptir. Kesinlikle aksatmayın... Önündeki parkta veya kafelerde de dinlenme imkanınız vardır.
20