Bükreş'te Gezip Görmeniz Gereken Yerler

11 Ocak 2016

Herastrau Park / Bükreş
Sonbahar mevsiminin en güzel hissedildiği yerlerdendir. Çok keyif verici bir parktır. Rahat ulaşıma sahip olan parkta, unutulmaz dakikalar geçirebilir, bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz.
1
Stavropoleos Kilisesi / Bükreş
Restoranların toplandığı bölgede bulunan kilise, şehirde uğranması gereken yerlerdendir. Küçük ve şirin yapı, görenlerin dikkatini çeken bir kilisedir. Mutlaka uğranmalı.
2
Village Museum (Muzeul Satului) / Bükreş
Eski zaman insanların yaşam tarzına tanıklık edebileceğiniz yerlerdendir. Dansları izleyebilir, müzik dinleyebilir, yemek kültürleri ile tanışabilirsiniz. Mutlaka uğrayın.
3
Bucharets Party On / Bükreş
Şehrin en iyi barlarındandır. Eğlenceyi doruk noktalarda yaşayacağınız, güvenli ve çok güzel bir yerdir. Mutlaka görmeli ve bu deneyimi yaşamalısınız.
4
Grigore Antipa National Museum of Natural History / Bükreş
Çocuklarınız ile gidebileceğiniz, şehrin en güzel müzelerindendir. Doğal yaşamın, hayvanların yaşamının çok güzel bir şekilde anlatıldığı yerlerdendir. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
5
Palace of Parliament / Bükreş
Binlerce tonluk kristal avizelerin bulunduğu, büyüleyici mermerlerle ve duvarlarla süslenen göz alıcı parlamento binasıdır. Muhteşem işçiliğini mutlaka görmelisiniz.
6
Cismigiu Gardens / Bükreş
Kafa dinlemek ve temiz hava almak için, şehirde uğramanız gereken yerlerdendir. İster buz pateni yapabilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Mutlaka gelmelisiniz.
7
Old Town / Bükreş
Eski binaların bulunduğu caddeye kesinlikle uğramalısınız. Restoran ve barların bulunduğu yerde zaman geçirebilir, manzarasını izleyebilirsiniz.
8
Lipscani / Bükreş
Bükreş sokaklarında gezerken çok keyif alacağınız, tarihi mekanların ve restoranların bulunduğu bir bölgedir. Mutlaka görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
9
Patriarchal Cathedral / Bükreş
Merkeze çok yakın olan kilisenin, büyüklüğü ve yapısı görenleri cezbetmektedir. Oldukça güzel bir dini binadır ve mutlaka görülmesi gerekir.
10
AFI Palace Cotroceni / Bükreş
Şehrin en güzel alışveriş merkezlerindendir. Mükemmel mimarisinde büyülenerek alışveriş yapma keyfini yaşayabilirsiniz. 
11
Parcul Alecandru Ioan Cuza / Bükreş
Şehrin en güzel parklarındandır. Büyük, temiz ve yemyeşil bir alandır. Bisikletle gezebilir, huzur hissedebilirsiniz.
12
Bucharest National Opera House / Bükreş
Çok büyük olmayan ama çok bakımlı, mimari harikasıdır. Rahat koltuklardan oluşan opera binasını mutlaka görmelisiniz.
13
The National Museum of Art of Romania / Bükreş
Şehrin en güzel ve en anlamlı mekanlarından biridir. Sanat eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaret etmeli, çevresini gezmelisiniz.
14
CEC Palace / Bükreş
Etkileyici mimarisi ve konumundan dolayı, şehirde uğramanız gereken müzelerdendir. Küçük bir bahçesi ve kubbesi ile dikkatleri çekmektedir.
15
Cotroceni Sarayı / Bükreş
Güzel mimarisi ve iç dekorasyonu ile görenleri etkileyen, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Müze ziyaretinde çok keyif alacaksınız.
16
Carol Park (Liberty Park) / Bükreş
Oldukça geniş bir alanda bulunan parkı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Turistlerin mutlaka gelmesi gereken yerlerdendir. Tarihini hissedeceksiniz.
17
Manuc's Inn (Hanul Iui Manuc) / Bükreş
Eskiden film platosu olarak kullanıldığı bilinen bir mimaridir. Tarihi yakından hissedeceğiniz, arnavut kaldırımları ve hanları ile dikkat çeken kilisedir. Mutlaka ziyaret edilmelidir.
18
K.H.Zambaccian Museum / Bükreş 
Küçük bir sokakta saklanan, resim koleksiyonların bulunduğu ve akşam merdivenlerin olduğu müzelerdendir. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
19
Victoriei Street / Bükreş
Lüks mağazaların, restoranların ve butiklerin bulunduğu, ihtiyacınız olanları hemen bulabileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka uğramalısınız.
20