Buenos Aires'te Gezip Görmeniz Gereken Yerler

25 Ocak 2016

Teatro Colon / Buenos Aires
İç süslemeleri ile binaya ayrı bir güzellik katan bir saraydır. Akustiği ile görenleri büyüleyen yerde, kesinlikle tiyatro izlenmeli ve zaman geçirilmelidir.
1
Puerto Madero / Buenos Aires
Şehirdeki yeni yapılandırılan rıhtımdır. Çevresinde lüks kafe ve restoranlar bulunan yerde, harika günler geçirebilirsiniz.
2
Recoleta / Buenos Aires
Avrupa şehrine girdiğinizi anlayabileceğiniz, geniş sokaklara sahip bir caddedir. Tarihi binalar arasında gezebilir, kafelerde zaman geçirebilir, alışveriş yapabilirsiniz.
3
Buenos Aires Latin Amerika Sanat Müzesi / Buenos Aires
Şehirdeki en modern yapılardan biridir. Sanatçıların eserlerinin sergilendiği, çok güzel zaman geçirebileceğiniz, güzel bir müzedir. Mutlaka gelinmeli...
4
Paseo del Rosedal / Buenos Aires
Gül bahçeleri ile huzuru hissedebileceğiniz bir yerdir. Doğal güzelliği ile şehirde dikkat çeken noktalardandır. Mutlaka gelinmeli ve zaman geçirilmelidir.
5
Bosques de Palermo / Buenos Aires
Şehrin en büyük parklarından biridir. Yaz aylarında çok daha güzel olan şehre gelip, parkta vakit geçirmeden, dekorasyonunu görmeden buradan ayrılmayın.
6
Anuva Wines / Buenos Aires
Şarap deneyimi yaşamak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken mekanlardandır. Şehirde bulunanlara ısrarla tavsiye edilir. Kesinlikle denenmeli...
7
Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi / Buenos Aires
Küçük ama çok değerli bir müzedir. Farklı koleksiyonların bulunduğu müze, güzel binası ile görenleri etkilemektedir.
8
Basilica del Santisimo Sacramento / Buenos Aires
Şehrin merkezinde bulunan devasa bir kilisedir. Kesinlikle içerisi görülmeli, iç mekanlarında zaman geçirilmelidir. Atosferini mutlaka hissedin.
9
Palermo Soho / Buenos Aires
Restoran ve cafelerinde zaman geçirebileceğiniz, yürüyüş yapabileceğiniz çok güzel bir sokaktır. Moda markalarının çok sayıda olduğu yere mutlaka uğramalısınız.
10
Palermo / Buenos Aires
Özellikle gece saatlerinde çok eğlenceli bir sokak haline gelen caddede, şüphesiz çok eğleneceksiniz. Yerel yemekleri, alışveriş merkezleri ile harika bir konumdur.
11
Catedral Metropolitana / Buenos Aires
Avrupa'nın en güzel kiliselerinden biridir. Her köşesi farklı güzellikte olan, nefes kesici bir yerdir. Keyif alarak gezebilirsiniz.
12
Recoleta Mezarlığı / Buenos Aires
Güzel heykellerin ve enteresan mezarlıkların bulunduğu, sanat eserlerinin sergilendiği bir müzedir. Mutlaka görmeli, bilgi sahibi olmalısınız.
13
San Telmo / Buenos Aires
Sabahtan akşama kadar enerjisi bitmeyen caddelerdendir. Renkli mekandaki antika ve el yapımı eşyaların bulunduğu, dansçıların durmak bilmediği yerlerdendir. Kesinlikle gelinmeli ve tangoya eşlik edilmelidir.
14
Museo Nacional De Arte Decorativo / Buenos Aires
Mimarisi ve mobilyaları ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Sanat koleksiyonunun göze çarptığı bu kusursuz müzede vakit geçirmelisiniz.
15
Japanese Garden / Buenos Aires
Muhteşem bahçeleri, göletleri ve yürüyüş alanları için kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Bakımlı bahçelerin gölgelikleri altında dinlenebilirsiniz.
16
Usina del Arte / Buenos Aires
Kusursuz akustiğe sahip olan, kültürel bir salondur. Resim sergisi ve konser salonu ile birlikte mükemmel zaman geçirebilir, unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.
17
Museo de los Ninos / Buenos Aires
Çocuklarınızın çok seveceği etkinliklerdendir. Harika bir oyun alanı olan alana gelebilir, çocuklarınızın harika vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.
18
Fundacion Proa / Buenos Aires
Dünya çapında yenilikçi ve çağdaş bir sanat ortamıdır. Muhteşem sergilerin gösterildiği müzenin, çok güzel manzarası ve kütüphanesi bulunmaktadır. Kesinlikle görülmeli...
19
Estadio Alberto J. Armando / Buenos Aires
Futbol sevenlerin ziyaret edebileceği harika yerlerden biridir. Harika bir turun ardından müzesini ve mağazasını gezerek, staddan ayrılabilirsiniz.
20
Puente de la Mujer / Buenos Aires
Mühendislik harikası olan köprüyü kesinlikle görmeli, restoranlarında yemek yemelisiniz. Fotoğraf çekmeyi sakın unutmayın.
21
Fundacion Proa / Buenos Aires
Dünya çapında yenilikçi, çağdaş bir sanat ortamıdır. Aileniz ile gelebileceğiniz, çok güzel sergilerin bulunduğu yerlerdendir. Kaliteli restoranlarında yemek yiyebilirsiniz.
22
Palacio Aguas Corrientes / Buenos Aires
Mimarisine bayılacağınız, eski bir yapıdır. İlginç olan müzeyi görmeli, tarihini hissetmelisiniz. Harika bir deneyim olacaktır.
23
Estadio Monumental De River Plate / Buenos Aires
Arjantin'deki en güzel stadyumlarından biridir. Eşsiz bir atmosfere sahip olan yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.
24
Museo River Plate / Buenos Aires
Futbol fanatiklerinin kesinlikle görmesi gereken yerlerdendir. Stadyumun içerisindeki müzeyi mutlaka görmeli, zaman geçirmelisiniz.
25
Coleccion de Arte Amalia Lacroze de Fortabat / Buenos Aires
İçerisinde ilginç resimler bulunan, güzel bir binadır. Özel koleksiyonu ve manzarası ile gerçekten görülmeye değer...
26
Museo del Bicentenario / Buenos Aires
İçerisinde kale kalıntılarının bulunduğu, tarihi parçaları içerisinde barındıran kusursuz müzeyi mutlaka görmeli, duvar resimlerini incelemelisiniz.
27
Basilica de Nuestra Senora Del Pilar / Buenos Aires
En eski kiliselerden biridir. Huzurlu, sessiz ve kusursuz mimariye sahip olan yeri görmeli, güzel yerin tadını çıkarmalısınız.
28
Parque Tres de Febrero / Buenos Aires
Şehrin en güzel ve en büyük parklarından biridir. Yemyeşil alanın ortasındaki gölü görmeli, çevresini gezmelisiniz. Aileniz için çok uygun olan yerde, unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
29
Mafalda Statue / Buenos Aires
Mafalta fanatiklerinin görmek isteyecekleri, çok sayıda fotoğraf çekecekleri yerlerden biridir. Kesinlikle görülmeli...
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30