Budapeşte'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

05 Ocak 2016

Parlemento / Budapeşte
Budapeşte'nin en görkemli ve en etkileyici binasıdır. Mutlaka görülmesi gereken parlamento binası, akşam ışıklandırmalarıyla daha da güzelleşmektedir.
1
Fisherman's Bastion / Budapeşte
UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde bulunan, görülmesi gereken bir yerdir. Kuleyi mutlaka ziyaret etmelisiniz, kafesinde kahvenizi içebilirsiniz.
2
Aziz Stephen Bazilikası / Budapeşte
Çok görkemli, keyifli ve eğlenceli bir kilisedir. En hareketli yerlerin bulunduğu bu yer, şehrin en popüler yerleridir. Mutlaka görülmesi gerekir.
3
Kale Tepesi / Budapeşte
Şehrin en keyifli yeridir. Ulusal müzenin ve kalenin bulunduğu bu alanda mutlaka gezmeli, restoranlarda zaman geçirmeli, şarap tadım evlerinde ise şarap çeşitlerini denemelisiniz.
4
Shoes on the Danube Promenade / Budapeşte
İkinci Dünya Savaşı'nda yahudilerin yaşadığı olayları hissedeceğiniz yerlerdendir. Nazilerden kaçan yahudiler, ölmemek için Tuna Nehri'ne atlamışlardır. Bu ayakkabılar da bu olayın simgesidir.
5
Danube / Budapeşte
Şiirlere, filmlere ve şarkılara konu olmuş Tuna Nehri'nin üzerinde bulunan muhteşem köprülerdir. Şehirde bulunanların mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
6
Chain Köprüsü / Budapeşte
Şehrin iki yakasını bir araya getiren, tarihi dokusuyla görenleri etkileyen bir köprüdür. Romantik dakikalar yaşamak isteyenler de köprüyü yürüyerek geçebilir, keyifli dakikalar yaşayabilirler.
7
Matthias Church / Budapeşte
Buda Kalesi'nin alanı içerisinde bulunan bir kilisedir. Mozaikleri ile dikkat çeken bu görkemli yapıyı, gece ışıklandırmalarıyla mutlaka görmelisiniz.
8
Hungarian State Opera House / Budapeşte
Muhteşem mimarisi ile görenleri büyüleyen bir yapıdır. Binayı sadece görmekle yetinmemeli, mutlaka operaya katılmalısınız. Unutulmaz bir deneyim...
9
Faust Wine Cellar / Budapeşte
Mağara gibi yere gizlenmiş, muhteşem bir şarap mahzenidir. Küçücük ortamda bulunan 5 veya 6 tane masası ile misafirlerini bekleyen, şaraplarının yanında mutlaka peynir tabağı da istenmesi gereken bir yerdir. Hem lezzetine hem atmosferine bayılacaksınız.
10
Buda Kalesi - Kraliyet Sarayı / Budapeşte
Tuna Nehri'ne bakan, etkileyici bir görsel şölen sunan harka yapılardandır. Şehre gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdendir.
11
Hospital in the Rock Nuclear Bunker Museum /  Budapeşte
Mağaranın içerisinde kurulmuş bir hastanedir. Çok ilginç ve dikkat çekici bir müzedir. O dönemde yaşayan doktorların ve hemşirelerin, çalışma koşullarını görebileceğiniz yerlerdendir.
12
Gelllert Tepesi ve Heykeli / Budapeşte
Budapeşte'yi tepeden görmek isteyenlerin görmesi gereken yerlerdendir. Akşam saatlerindeki ışıklandırmaları ile güzelliğine güzellik katan bir tepedir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
13
Margaret Island / Budapeşte
Şehrin merkezinde bulunan güzel ve büyük bir parktır. Güzel havalarda mutlaka gidilip bisiklete binmeli ya da dinlenmelisiniz.
14
Budapest Pinball Museum / Budapeşte
Şehirde bulunan ve keyif alacağınız müzelerdendir. Eğlenceli oyunlarda harika dakikalar geçirebilirsiniz. Uğramadan şehirden ayrılmayın.
15
Kahramanlar Meydanı / Budapeşte
Kahramanlar meydanı, büyük dev heykellerden oluşan, yuvarlak ve dikkat çekici meydanlardandır. Mutlaka görülmesi ve fotoğraf çekilmesi gereken yerlerdendir.
16
Budapest Zoo & Botanical Garden / Budapeşte
Büyüklük ve hayvan çeşitliliği bakımından dikkat çeken yerlerdendir. Aileniz ile gideceğiniz en güzel yerlerdendir. Mutlaka uğranmalı...
17
Budapest Operetta Theatre / Budapeşte
Dünyadaki en güzel opera ve tiyatro binalarından biridir. Kesinlikle şehirde görülmesi gereken yerlerdendir. Muhteşem binası ve izleyebileceğiniz performanslarla nefes kesicidir.
18
Holocaust Memorial Center / Budapeşte
Çarpıcı filmler izlemek isteyenler için harika bir öneridir. Çocuklarla gidilmemesi gereken yerlerdendir. Uğramadan dönmeyin.
19
Miniversum / Budapeşte
Ayrıntıları ve çeşitliliği ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Sadece çocukların değil, şehirde bulunan hemen herkesin görmesi gereken yerlerdendir.
20