Brezilya Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

22 Aralık 2015

Cataratas do Lguaçu / Foz do lguaçu
Gürül gürül akan suları buralara gelip görmeden dönmeyin. Tam bir doğa harikası. Şelaleye giderken mutlaka bot giymelisiniz.
1
Sugarloaf Mountain (Pao de Acucar) / Rio de Janeiro
Rio'da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Özellikle şehri yukardan izlemeyi sevenler için ziyaret edlmeli ve fotoğraf çekilmelidir.
2
Kurtarıcı İsa Heykeli / Rio de Janeiro 
Rio'nun simgesi olan Kurtarı İsa Heykeli'ne ulaşmak için ortalama 3 saatinizi ayırmalısınız. Trenle ulaşılan bir yerdir ve gittiğinize kesinlikle değecek bir manzaraya sahiptir. Fotoğraf makinenizi kesinlikle yanınızda bulundurun.
3
Inhotim / Brumadinho
İlgi çekici sanat eserlerindendir. Mutlaka görülmesi tavsiye edilir. Çevresinde güzel zaman geçirilebilir, bahçede gezilebilir ve restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.
4
Ricardo Brennand Enstitüsü / Recife
Güzel bir Orta Çağ kilisesidir. Heykellerini, sanat galerisini mutlaka görmelisiniz. 
5
Baia do Sancho / Fernando de Noronha
Uzun ve kumlu plajı, mavi suları ile dünyanın en güzel plajlarındandır. Yüzerken her türlü balıkla karşılaşmanız an meselesi... Görülmesi gereken önemli yerlerdendir.
6
Iguacu National Park / Foz do lguaçu
İnsanın hayatında en az bir kere görmesi gereken yererdendir. Hem Arjantin hem de Brezilya tarafından görülmesi gerekir. Ortalama 1 gününüzü ayırın.
7
Dunas de Genipabu / Natal
Ziyaret edilmesi gereken harika yerlerdendir. Fayton gezisi yapabilir, çevresinde bulunan yerleri gezebilirsiniz.
8
Parque das Aves / Foz do lguaçu
Kuşların bulunduğu küçük bir hayvanat bahçesidir. En güzeli de kafeslerin içine girerek, kuşları eliyle beslemeniz... Unutulmaz bir deneyimdir. Mutlaka deneyin.
9
Parque do Ibirapuera / Sao Paulo
Keyifle gezilecek bir tropik parktır. Yürüyüş ve açık hava sporları yapabilir, bisiklete binebilirsiniz. Soğuk hindistan cevizi suyu içmeyi ihmal etmeyin.
10
Jardim Botanico de Curitiba / Curitiba
Şehirden uzakta dinlenmek için en güzel yerlerdendir. Çok güzel ağaçlar ve mükemmel açık hava alanları bulunmaktadır. Mutlaka ziyaret edilmesi gerekir.
11
Rio da Prata / Bonito
Yüzülmesi gereken süphesiz en güzel yerlerdendir. Dalış yapabilir, palamut avına çıkabilirsiniz. Uğramadan geçmeyin.
12
Theatro Municipal do Rio de Janeiro / Rio de Janeiro
Görülmeye değer güzel bir mimari eserdir. Çevresindeki restoranlarına uğrayabilirsiniz. Kent merkezinde olanlar için, uğramadan geçilmemeli...
13
Praia dos Carneiros / Praia dos Carneiros
Brezilya'da bulunan en güzel plajlardandır. Berrak ve sıcak suyundaki balıkları görmek çok keyiflidir. Kesinlikle gelinmeli.
14
Amazon Tiyatrosu / Manaus
Osmanlı eserlerini andıran muhteşem bir yapıdır. Özellikle çatısında ve ön kısmında olan sütunlara bayılmamak elde değil...
15
Morro da Urca / Rio de Janeiro
Brezilya'da bulunan en güzel manzara izlenecek noktalardandır. Doğa güzelliklerini en iyi şekilde izleyebilirsiniz. Fotoğraf makinenizi almayı unutmayın.
16
Lecois Maranhenses National Park / Barreirinhas
Manzarasında büyüleneceğiniz yerlerdendir. Yürüyüş yapabilir, unutulmaz dakikalar geçirebilirsiniz. Tüm ailenizle gidebileceğiniz, unutamayacağınız yerlerdendir.
17
Centro Cultural Banco do Brasil / Rio de Janeiro
Şehirden uzak bir müzedir. Yolunuz düşerse kesinlikle uğramalı ve mimarisini incelemelisiniz. Kitapçılara uğramayı ve kahve içmeyi ihmal etmeyin.
18
Botanical Garden (Jardim Botanico) / Rio de Janeiro
Rio'nun ortasında bulunan botanik bahçelere uğramayı unutmayın. Çiçekler ve doğal yaşam ile ilgili bilgi alabilir, patika yollarda yürüyebilir, yağmur ormanlarında gezebilirsiniz.
19
Farol Beach / Arraial do Cabo
En iyi plajların bulunduğu yerdir. Temiz su ve güzel kuma sahip plaj, yüzmek için harikadır. Tekne turu kesinlikle yapın.
20