Boş Zamanları Değerlendirme Aktiviteleri

18 Nisan 2016

Boş zamanlarını doğru olarak geçirmek isteyen insanlar, üretken ve başarılı yönleri ile dikkat çekmektedir. İnsanlar genellikle, zamanlarının kendine yetmediği için şikayet ederler. Başarılı insanlar ise yeni zamanların yollarını aramaktadır.
1
Çok güzel aktiviteler yapmak yerine, boş boş zaman geçirmek işinize gelmesin. Televizyon karşısında tembellik etmek yerine, toplu taşımalarda insanları izlemek yerine bu zamanlarınızı çok daha güzel geçirebilirsiniz. İşte en güzel önerilerimiz...
2
Hafızanızı güçlendirecek, sizi düşünmeye zorlayacak oyunları oynamayı tercih edebilirsiniz. Hem eğlenin hem de beyninizi çalıştırın. Telefonunuza indirin, boş zamanlarınızda beyin fırtınasını yapın.
3
Boş zamanlarınızı değerlendirmek isteyenler için bir başka yöntem de, dil öğrenmektir. Kendi çabalarınızla da artık dil öğrenmek mümkündür. Kurslara milyarlar yatırmadan, kısa süre içerisinde yeni bir dil öğrenmek mümkündür.
4
Boş zamanları değerlendirmenin en güzel yollarından biri de, hedeflerinizi yazıya dökmektir. Hem kısa hem de uzun vadede planlarınızı yazın ve ölü zamanınızı yararlı şekilde kulanın.
5
Arkadaşlarınızla vakit geçirerek, boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Bu fikir için çok zaman bulacağınıza eminiz. Yalnızlığın sağlığı tehdit ettiği bilinen bir gerçektir.
6
Boş zamanlarınızda, kısa ve öz olan işlerinizi halledebilirsiniz. Hafta sonu planı yapabilir, gideceğiniz yerin biletini ayarlayabilir, aklınızı kurcalayacak işlerinizi aradan çıkarabilirsiniz.
7
Boş zamanlarınızı okuyarak değerlendirmek en güzel fikirlerdendir. Özellikle toplu taşıma araçlarında geçirilen zamanı değerlendirmenin en güzel yolu okumaktır. Her yaştan insanın elinde telefon bulunuyor ve kitap okuyan insanları görmek, yavaş yavaş imkansız hale geliyor.
8
Boş zamanlarınızı değerlendirmenin en güzel yollarından biri de müzik dinlemek veya yeteneğiniz var ise enstrüman çalmaktır. Notaların eğlenceli dünyasına kendinizi bırakın ve ruhunuzu besleyin.
9
Boş zamanlarınızı bol bol hareket ederek geçirebilirsiniz. Sevdiğiniz spor dalı ile uğraşmak sizi çok güzel motive etmektedir. Güzel havalarda yürüyüş yapabilir, dans etmeyi seviyorsanız da dans kursuna başlayabilirsiniz.
10