Bolu'da Gezilmesi Gereken Yerler

21 Nisan 2016

Gölcük Gölü
Huzur bulacağınız ve çok keyif alacağınız yerlerden biridir. Göl çevresinde yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir, yemek yiyebilirsiniz.
1
Abant Gölü
Türkiye'nin bitmek bilmez güzelliklerinden biridir. Yazı ve kışı ayrı güzel olan, bol oksijenli yeri görmeli, çevresinde yürüyüş yapmalısınız. Meraklıları için at gezisi de mümkündür.
2
Yedigöller Milli Parkı
Yeşilliğin ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz, Bolu'nın en güzel yerlerinden biridir. Biraz virajlı yollar canınızı sıkabilir ama gördüğünüz manzara her şeyi unutturacak.
3
Highway Outlet
Rahat rahat alışveriş yapabileceğiniz, ferah ve sakin bir ortamdır. Ankara ve İstanbul Karayolu' nun ortasında bulunan alışveriş merkezinde ister mola verin, ister dinlenin, isterseniz de yemek yiyin. Aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.
4
Bolu Dağı
Soğuk, sis ve kar yağışı gibi koşullara hazırlıklı olmanız gereken yerlerdendir. Kusursuz doğası ve oksijeni ile harika ve kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Günübirlik kaçamaklar için idealdir.
5
Akkayalar Travertenleri
Bolu'nun en güzel doğa harikası yerlerinden biridir. İstanbul'dan kaçın ve travertenlerin güzelliğini görün. Çeşmeden akan maden suyu kesinlikle tavsiye edilir. Bolu'da Pamukkale'yi görebilirsiniz.
6
Seben Gölü
Sessiz, sakin ve kusursuz doğanın içerisinde unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. Ormanın ve gölün uyumuna bayılacaksınız.
7
Bolu Müzesi
Osmanlı Tarihi, Antik Çağ eserleri ve daha çok sayıda yaşamın izlerini bizlerle buluşturan, küçük bir müzedir. Bilgilendirici olduğu kadar eğlencelidir. Kesinlikle görmelisiniz.
8
Yeniçağa Gölü
Sessiz ve sakin yerde, harika havaya ve piknik alalarına sahip olan bir göldür. Gölü izlerken huzur dolmamanız mümkün değil. Kesinlikle bu deneyimi yaşamalısınız.
9
Akşemseddin Türbesi
Fatih Sultan Mehmet'in hocası ve ilim adamı olan Akkşemseddin'in, hayata gözlerini 1459 tarihinde yummasından sonra yapılan bir türbedir. Yolunuz düşerse gelmenizi öneririz.
10
Aktaş Türbesi
Bolu'nun Semerkant Mahallesi'nde bulunan türbedir. Şehrin değerli yerlerinden biri olan Aktaş Türbesi'ni ziyaret etmelisiniz.
11
Göynük Zafer Kulesi
Göynük ilçesinin, Cuma Mahallesi'nde bulunan kule, ilçeye hakim bir şekilde tepede durmaktadır. Sakarya Meydan Muharebesi'nin başarısı için yaptırılan kule, 3 katlıdır ve altıgen olan gövdesi yukarıya çıktıkça daralmaktadır.
12