Birleşik Arap Emirlikleri'nde Gezip Görmeniz Gereken Yerler

04 Şubat 2016

Büyük Şeyh Zayed Camii / Abu Dabi
Temiz, ihtişamlı ve mimarisi ile görenleri büyüleyen yapıya sahip olan bir camidir. Üzerindeki işlemelere dikkat etmelisiniz.
1
Dubai Çeşmesi / Dubai
Özellikle gece gidilmesi gereken, restoranlarında yemek yenilmesi gereken, suyun müzik ile harika dansını izlemeniz gereken yerlerdendir. Kesinlikle görülmeli.
2
Burç Halife / Dubai
Manzarası ve binası ile görülmeye değer, dünyanın en yüksek binalarından biridir. Yükseklik korkusu olanlar için önerilmeyen yerlerden biridir ama gidilmesinde fayda vardır.
3
Dubai Mall / Dubai
Yüzlerce mağazanın bulunduğu, son derece kapsamlı bir alışveriş merkezidir. İçerisinde dev akvaryumun da olduğu yere kesinlikle uğramalısınız. Fiyatları biraz pahalı gelebilir.
4
Burj El Arap / Dubai
Dubai'nin en önemli simgesi ve otelidir. Yelken şeklindeki yapısı ve 7 yıldızlı olması ile farklılık yaratan binayı kesinlikle görmelisiniz.
5
Emirates Palace Hotel / Abu Dabi
Saray fotoğraflarını çekebileceğiniz, şatafatlı yerlerdendir. Dinlenebilir, kahve içebilir, çevresinde gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz.
6
Dolphin Bay / Dubai
Foklar ve yunuslar ile yüzebileceğiniz, kesinlikle denemeniz gereken mekanlardandır. Unutulmaz deneyim yaşayacaksınız.
7
Aquaventure Su Parkı / Dubai
Görebileceğiniz en güzel su parklarındandır. Eğlenceli aktivitelerin, su oyunlarının bulunduğu, çocuklu aileler için uygun olan, dünyanın en güzel eğlence yerlerindendir. Kesinlikle uğramalısınız.
8
Yas Marina Circuit / Abu Dabi
Harika zaman geçirebileceğiniz, akşam saatlerinde gezmek için harika bir yoldur. Manzarasına bayılacaksınız. Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
9
Wild Wadi Su Parkı / Dubai
Kalabalık gidilmesi tavsiye edilen, en güzel su parklarından biridir. Arkadaş grubu ile eğlencenin ikiye katlanacağı bu yere mutlaka gelmelisiniz.
10
Abu Dhabi Falcon Hospital / Abu Dabi
Şahinler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin, ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun olan, unutulmayacak deneyimlerdendir.
11
Dubai Marina Yacht Club / Dubai
Kendinizi çok özel hissedeceğiniz yerlerdendir. Pırıl pırıl ışıkların olduğu, fıskiyeli havuzların olduğu şehrin güzel yerlerindendir. Akşam yemeği için gelebilirsiniz.
12
Yas Waterworld Abu Dhabi / Abu Dabi
Her yaşa uygun, eğlenceli su parklarındandır. Aileniz ve arkadaşlarınızla harika deneyim yaşayabileceğiniz, çok güzel bir maceradır. Kesinlikle uğramalısınız.
13
Gurunanak Darbar Sikh Temple / Dubai
Dini tapınağın bulunduğu, yüksek tavanlı,mükemmel atmosfere sahip olan çok güzel bir yerdir. Mimarisine bayılacaksınız.
14
Ski Dubai / Dubai
Suni karlardan oluşan kayak pistini kesinlikle görmelisiniz. Dubai'nin dayanılmaz sıcaklarından kurtulmak için harika bir yerdir. Aileniz ve arkadaşlarınız ile unutulmaz deneyim yaşayabilirsiniz.
15
Dubai Creek / Dubai
Temiz ve sakin bir deniz kıyısıdır. Tekne gezintisine çıkabilir, şehrin önemli yerlerini gezebilirsiniz. Manzarasını izleyebilir, unutulmaz deneyim yaşayabilirsiniz.
16
SMCCU Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding / Dubai
Dubai'de yaşanması gereken kültürel bir deneyimdir. Otantik yerlerde gezebilir, kahve içebilir, müzelerinde gezebilirsiniz. Atmosferine bayılacaksınız.
17
Dubai Aquarium & Underwater Zoo / Dubai
Dubai'nin en büyük akvaryumundan biri olan, binlerce balık türünün bulunduğu en güzel yerlerdendir. Suyun üzerinde cam botlar ile gezebilir, unutulmaz zamanlar yaşayabilirsiniz.
18
Bur Dubai Abra Dock / Dubai
Geleneksel Dubai tekneleri ile gezebilir, unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Kusursuz manzara karşısında yapılan yolculuk, tüm yaş grubu için idealdir.
19
Observation Deck at 300 / Abu Dabi
74. katta bulunan, Abu Dabi'nin manzarasını en güzel şekilde izleyebileceğiniz özel yerlerdendir. Mutlaka gidilip görülmeli ve atmosferini hissetmelisiniz.
20
Dubai Desert Conservation Reserve / Dubai
Dubai'de çöl safarisi yapmadan ayrılmak olmaz. Kum denizinin üzerinde zaman geçirebilir, deveye binebilir, eğlenceyi doruklarında yaşayabilirsiniz.
21
Meydan Racecourse / Dubai
At yarışlarının yapıldığı, şehre güzellik katan, mağaza ve restoranların bulunduğu çok farklı bir deneyimdir. Dubai'de harika zaman geçirmek için uğrayabilirsiniz.
22
Corniche / Abu Dabi
Kafa dilemek isteyenlerin yürümek için tercih edeceği, kusursuz sahil şerididir. Gökdelen ve deniz manzarasının tadını çıkarabilir, kafelerinde zaman geçirebilirsiniz.
23
Miracle Garden / Dubai
Çölün ortasında oluşturulmuş, kusursuz çiçek köyüdür. Yaklaşık 45 bin çiçeğin bulunduğu yer, fotoğraf çekmek için harika yerdir. İçerisinde bulunan kelebek bahçesini görmeden kesinlikle ayrılmayın.
24
Marina Beach / Dubai
Yüksek binalar arasında bulunan beach, kesinlikle görmeli ve denizin, kumun, güneşin tadını çıkarmalısınız. Çevresindeki restoranlarda da kusursuz zaman geçirebilirsiniz.
25
Emirates Kuleleri / Dubai
Dubai'nin alışveriş merkezlerinden biridir. İçerisindeki lüks markaların ve güzel restoranların bulunduğu, 51 katlı binayı görmelisiniz.
26
Souk Madinat Jumeirah / Dubai
Mimarisi, mağazaları ve restoranları ile otantik bir hava estiren, kusursuz yerlerdendir. Kanallar ile çevrilmiş yere bayılacaksınız.
27
Al Majaz Waterfront / Sharjah
En güzel turistik yerlerden biridir. Düzeni, temizi ve manzarası ile dikkat çeken yerden, su çeşmesini görmeden, aileniz ile zaman geçirmeden ayrılmayın.
28
Jumeira Sahili ve Parkı / Dubai
Dubai'de sahil dendiğinde akla gelen yerlerden biridir. Çocuklarınız için uygun olan ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Çok eğleneceksiniz.
29
Ibn Battuta Mall / Dubai
Geniş bir alana yayılan, tek katlı alışveriş merkezidir. Yüksek tavana sahip olan, ülkenin kültürü hakkında simgelerin bulunduğu yerleri mutlaka görmelisiniz. Gezmekten kesinlikle keyif alacaksınız.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30