Bill Gates'in Evi ve Özellikleri

18 Mayıs 2016

Bill Gates'in evinin büyük kısmı, toprak damlı olarak tasarlanmıştır. 6070 metrekarelik ev, doğanın kucağında ve çevre dostu olması ile dikkatleri çekmektedir.
1
1992 senesinde, malikanenin 180 metrekare büyüklüğündeki oturma alanı tamamlanmıştır. Peter Bohlin ve Bohlin Cywinski Jackson ile tasarlanan misafir köşkünde, banyo, yatak odası ve son teknolojik sistemler bulunmaktadır.
2
Bill Gates'in spora verdiği önem, evinde de gözümüze çarpmaktadır. 235 metrekare büyüklüğündeki sağlık kulübünde; sauna, buhar odası, kadın ve erkek soyunma odaları ve trabolin odası bulunmaktadır. Daha sonra ise 10 metre uzunluğunda, yüzme havuzu da dahil olmuştur.
3
Evinin dışında, balıkların bulunduğu akarsu da bulunmaktadır. Bu akarsunun yapılış amacının ne olduğu hakkında net fikrimiz yok.
4
Bill Gates'in evinde, orduya yetecek kadar mutfak ve banyo bulunmaktadır. 6 adet tam donanımlı mutfak, 24 tane de banyo bulunmaktadır. Çalışanları da misafirlere hizmet etmek için her an hazır beklemektedir.
5
1988 senesinde, sadece evin bulunduğu arsa, 2 milyon dolardır. 7 sene sonra, evin değeri 63 milyon dolara inşa edilmiştir. 2012 senesindeki değeri ise 123.54 milyon dolardır.
6
Bill Gates'in evi, misafirleri için kişiden kişiye göre ısı ayarlamakta ve herkesi hayrete düşürmektedir.
7
Bill Gates'in malikanesinde, 23 arabanın sığdığı, yeraltında bulunan bir garaj da yer almaktadır.
8
Göl kenarındaki harika malikanede, özel çip sayesinde evde bulanlara özel sistemler yer almaktadır. Oda değiştirdiğiniz zaman, ısı ve ışık ayarları direkt olarak o odaya uygulanmaktadır.
9
Bill Gates, saklı teknolojilere bayılmaktadır. Duvarların arkasındaki akıllı ses sistemleri ile hangi odaya geçerseniz geçin müzik sizinle geliyor. Hatta havuza daldığınız zamanda bile, müzik dinleyebilirsiniz.
10