Bilimsel Olarak Kanıtlanan Zayıflama Yöntemleri

30 Mayıs 2016

Her gün bol bol su tüketmek, metabolizma hızını %25-30 oranında arttırdığından dolayı çok daha fazla kalori yakmanızı sağlar.
1
Sabah kahvaltılarında yumurta yemek, tok tutar ve gün içerisinde çok daha az kalori almanızı sağlar. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı atlamayın.
2
Kremasız, şekersiz siyah kahve veya Türk kahvesi içmek, yağ yakma hızını %30 civarında hızlandırmaktadır.
3
Yeşilçay içmek, bilimsel olarak kanıtlanan kilo verme yöntemlerindendir. İçerisinde bulunan kateşin ismi taşıyan antioksidanların bulunmasından dolayı, yağ yakmaya ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan içeceklerden biridir.
4
Yemeklerinizi Hindistan cevizi yağı ile pişirmek, metabolizmayı hızlandırır ve günlük alınan kaloriyi yüksek oranda azaltır.
5
Şekerler, kilo almaya en büyük etkendir. Bundan dolayı, tatlandırıcı ve şekerlerden kaçınmalı, sağlığınızı ve kilonuzu korumalısınız.
6
Karbonhidrat alımını mümkün olduğu kadar azaltmalısınız. Karbonhidratlar, kan şekerini aniden yükselttiğinden dolayı, kısa sürede acıkmanıza sebep olmaktadır.
7
Yediğiniz porsiyonları kontrol etmek için yemek günlüğü tutabilirsiniz. Gün içerisinde aldığınız kaloriyi bilmek kilo vermenize yardımcı olur.
8
Açlık bastırdığı zaman, şekerli yiyeceklerin yerine sağlıklı atıştırmaları tercih edin. Gereksiz kalori almanızı engelleyen yollardan biridir.
9
Kapsaisin, metabolizmayı hızlandıran ve açlığın azalmasına yardımcı olan besinlerden biridir. Acı biberde bulunan gıdayı tüketmelisiniz.
10