Beyni Öldüren 11 Gıda

19 Ekim 2020

Tahıllı gıdalar
Tahıl beyin fonksiyonlarına çok zarar verir. Çok fazla tahıl tüketen kişiler hızlı yaşlanma ile karşı karşıya kalabilirler.
1
Tatlandırıcı
Tatlandırıcılar da insan sağlığı için tehlike saçan gıdalardandır. Zihinsel bozukluklara yol açar. Beyin hasarının oluşmasına neden olur.
2
Çok fazla tuz
Tuz kalp için de çok zararlı olup beyinde de olumsuz bir sürü tahribata yol açar. Çok fazla tuz tüketmek düşünme yeteneğinizin zayıflamasına neden olup, zekanız da da geriliğe yol açar.
3
Nikotin
Nikotin yani sigara beynin yavaş yavaş ölmesine sebep olur. Beyne kan gitmesini engeller böylece oksijen gitmesine de engel olmuş olur. Sinir sisteminizi tüketir.
4
Kızartma
Kızarmış tüm yiyecekler beyin sinirlerini zedeler. En tehlikeli ve zararlı kızartma yağı ise ayçiçek yağıdır.
5
Trans yağ
Trans yağlardan uzak durulmalıdır. Çok ciddi sağlık problemlerine yol açarlar. Kalp sorunları, kolesterol, ve obezite en bilinenleridir. Beyni öldüren gıdaların başında gelmektedir. Ayrıca Alzheimer etkilerini ortaya çıkarır. 
6
Şeker ve şeker ürünleri
Şekeri mümkünse hayatımızdan çıkartmamız gerekir. Şeker de insan sağlığı açısından çok zararlıdır. Hafızayı zayıflatır. Öğrenme kabiliyetini de önemli oranda düşürür.
7
Alkol
Alkol beyne çok zarar verir. Karaciğeri de iflas ettirdiği bilinir. Ancak beyni tüketenlerin başında gelmektedir. Uzun yıllar alkol alımı sonucu kalıcı hasarlar oluşabilir. Hafızayı yok eder. Sağlıklı düşünemez hale gelirsiniz.
8
İşlenmiş protein
Kastedilen doğal proteinler değildir. İşlenmiş proteinlerden uzak durulmalıdır. Bunlar, salam, sucuk, sosis gibi. Doğal protein et sindirim sistemini yapılandırır. İşlenmiş proteinler ise sindirim sistemini tahrip eder.
9
Fast food yiyecekler
Beynin kimyasını değiştiren bu yiyeceklerin ise insan sağlığına daha bir sürü zararı bulunmaktadır. Öğrenme bozukluğu, motivasyon eksikliği, ve hafıza zayıflığı bunlardan birkaçıdır.
10