Berlin'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

23 Aralık 2015

Almanya Federal Meclisi / Berlin
Berlin'in en çarpıcı yerlerindendir. Şehrin tarihinin fotoğraflarını görebileceğiniz sergisini mutlaka gezmelisiniz. Rezervasyon yapmadan içeri girilmeyeceğini unutmayın.
1
Brandenburg Kapısı / Berlin
Tarihteki önemiyle dikkat çeken, Berlin'in en önemli simgelerindendir. Şehirde bulunuyorsanız mutlaka görmelisiniz. Gün batımında daha güzeldir ve fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
2
Pergamon Müzesi / Berlin
Müzenin iç dekorasyonunu mutlaka görmelisiniz. Gezerken eserlerin büyüsüne mutlaka kapılacaksınız. Görmeden ülkenize geri dönmeyin.
3
Berlin Duvarı Anıtı / Berlin
Ortadan ikiye ayrılan bir şehirde olmanın duygusunu anlayabileceğiniz en önemi Berlin simgelerindendir. Şehirdeki insanlık tarihini anlamak için, cadde boyunca uzanan duvarı takip etmelisiniz. Anıtı mutlaka görün.
4
Berlin Philharmonic / Berlin
Berlin'e gidince mutlaka gidilmesi gereken yerlerdendir. Kendinizi orkestranın içerisinde hissedecek kadar müzikle bütünleşeceksiniz. Fotoğraf ve video çekimi yasaktır.
5
Topography of Terror / Berlin
Berlin sınırları içerisinde olan en güzel müzelerdendir. Tarihi fotoğrafları ve maketleri görebileceğiniz odalardan oluşan bu müzeyi ziyaret etmelisiniz.
6
Museum Island / Berlin
Çocuklarında gezebileceği, her çeşit müzenin buunduğu mükemmel bir adadır. Müzelerin ortasından geçen nehir, tam bir görsel şölen oluşturmaktadır. Ziyaret edilmelidir.
7
Holokost Anıtı / Berlin
Yahudilere yapılan zulümlerin anısına inşa edilmiş bir anıttır. Labirent gibi olan ve çok etkileneceğiniz, geniş alana yayılan bu anıtı ziyaret edebilirsiniz.
8
Tiergarten / Berlin
Şehrin hemen yanında bulunan, kalabalıktan uzak, rahat nefes alabileceğiniz yemyeşil bir alandır. Uzanıp dinlenebilir, çocuklarınızla vakit geçirebilir, kitap okuyabilirsiniz. Uğramalısınız...
9
Alman Tarihi Müzesi / Berlin
Tarihe merakı olan insanların kesinlikle görmesi gereken önemli müzelerdendir. Etkileyici fotoğraflar, dökümanlar ve belgeselleri görebilir, kaliteli vakit geçirebilirsiniz.
10
Gedenkstette Berlin - Hohenschoenhausen
Ziyaret etmek için gidelecek en güzel ve en ilginç yerlerdendir. Gitmenin biraz zor olduğu yerde, emeğinize değecektir. Hapishane ile ilgili dikkat çekici müzeyi gezmelisiniz.
11
Potsdam's Gardens / Berlin
Şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için, görülecek en güzel şeylerdendir. Uçsuz bucaksız bahçeler ve mükemmel peyzajları ile harika vakit geçirebileceğiniz yerlerdendir. Ziyaret etmelisiniz.
12
Gerdarmenmarkt / Berlin
Tarihi yapıların, sevimli dükkanları bulunduğu çok seveceğiniz yerlerdendir. Dükkanlar biraz pahalı gelebilir. Sıcak şarap içmeyi unutmayın.
13
Berlin Cathedral / Berlin
Mimarisi ve tavanın yüksekliği ile etkileneceğiniz harika bir katedraldir. Berlin'in en güzel manzarasına ulaşmak için binanın en üstüne çıkabilirsiniz.
14
Gemaeldegalerie / Berlin
Dünyanın en büyük galerilerindendir. Berlin'de bulunup da görülmesi gerekir. Üst kattaki kafede dinlenebilirsiniz.
15
East Side Gallery / Berlin
Soğuk savaş yıllarını hissetmek için, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Duvarların üzerindeki resimlerden etkilenmemeniz mümkün değildir. Yolun her iki tarafından yürüyüş yaparak incelemeniz mümkündür.
16
Treptower Park / Berlin
Berlin'de bulunan parklar, şehir yaşamının enerjisinden çok farklı olarak dramatik bir tarih yansıtmaktadır. Şehirin karmaşasından kurtulmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir ve görülmesi gereken yerlerdendir.
17
Friedrichstadt Palast / Berlin
Lüks sinema salonu, alışveriş dükkanları, büyük ve etkileyici binası, salonundaki canlı performanslar ve aydınlarmaları ile farklılık yaratan yerlerdendir. Mutlaka görülmelidir.
18
Meues Museum / Berlin
İlk girişten çıkışınıza kadar tarih kokusunu derin derin hissedeceğiniz bir müzedir. Binası ve eserleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
19
Palace of Tears / Berlin
Özellikle çocuklarla ziyaret edilmesi gereken müzelerdendir. Kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. 
20